Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – zamiast do budżetu państwa.

Z radością informujemy, że z dniem 12 grudnia 2006 została powołana „CARITAS BLIŹNIM” jako jednostka wspomagająca działalność Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Posiada ona status organizacji pożytku publicznego i zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000269678

Dzięki powołaniu do życia „CARITAS BLIŹNIM” można wspomóc Caritas Diecezji Łomżyńskiej przekazując 1,5% swojego podatku właśnie na tą jednostkę.

A oto niezbędne dane:

„CARITAS BLIŹNIM”

ul. Rybaki 1, 18-400 Łomża

konto bankowe: BANK Spółdzielczy w Łomży

numer konta: 78 8757 0001 0001 6766 2000 0220

 

Pielgrzymka do Belgii i Francji w dniach 23 -28 czerwca 2023 roku

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce, organizuje Pielgrzymkę do Belgii i Francji w dniach 23 -28 czerwca 2023 roku. Pielgrzymka związana jest z przeżywaną 9 – letnią Nowenną przygotowaniami  200 – lecia Objawień N.M. Panny Św. Katarzynie Laboure w kaplicy Cudownego Medalika w Paryżu.

2730złPLN + 130euro

Zainteresowanych i chętnych do udziału w pielgrzymce zapisują:

Siostra Emilia tel. 600555044

Pani Elżbieta  tel.  664745255

Program pielgrzymki:

DZIEŃ 1: 23.06. Wyjazd z Ostrołęki  nad ranem .Po przekroczeniu granicy  przejazd przez Niemcy do Belgii – Banneux – kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: 24.06.BANNEUX  – PARYŻ

Śniadanie w hotelu – wykwaterowanie – zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Ubogich Msza Św. Przyjazd do Paryża w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta metrem: Łuk Triumfalny , spacer po Polach Elizejskich. Następnie wjazd na Wieżę Eiffel’a, zwiedzanie jej okolic: Pola Marsowe, Trocadero,. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: 25.06- PARYŻ Po śniadaniu  Msza Św.,zwiedzanie Kaplicy Cudownego Medalika- kościół Św. Wincentego a Paulo. Potem dalszy ciąg zwiedzania  Paryża: Luwr bez wejścia, dzielnica Łacińska z Panteonem i Sorboną, plac de Greve, Plac Bastylii, Republiki, Opery, Vendome (z hotelem Ritz i mieszkaniem Chopina). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: 26.06 PARYŻ Po śniadaniu wyjazd do Fain-lès-Moutiers, miejsca urodzenia Św. Katarzyny Laboure zwiedzanie muzeum i Msza Św.. W godzinach popołudniowych powrót do Paryża: Wieczór spędzimy na Montmartre, w miejscu najbardziej paryskim z paryskich: bazylika Sacre Coeur oraz panorama Paryża. Potem zobaczymy kabaret Moulin Rouge, Plac Pigalle. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: PARYŻ Po śniadaniu wykwaterowanie katedra Notre Dame, Msza Św. .Pont Neuf – najstarszy most Paryża, Rejs statkiem po Sekwanie,  Przejazd do dzielnicy La Defense – zwanej dzielnicą XXI wieku.. W godzinach wieczornych wyjazd z Paryża. Nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ 6: Przyjazd do Polski. Zakończenie imprezy.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

ŚWIADCZENIA W CENIE PODSTAWOWEJ:

  • 1 nocleg w Banneux , 3 noclegi w hotelu klasy turystycznej 2* (Paryż przedmieścia w zasięgu metra lub sieci RER). Pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
  • Śniadania kontynentalne (4) obiadokolacje (4). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
  • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, video i DVD.
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia NW i bagażu .
  • Opieka pilota, opieka duszpasterska

ZA DOPŁATĄ:

  • WYDATKI PROGRAMOWE:

Wstępy + przewodnicy + taksy klimatyczne +  rejs po Sekwanie + przejazdy metrem około 130 EURO.

UWAGA

Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pierwszego dnia pielgrzymki.

 

Zapisy chętnych wraz z zaliczką

900zł. przyjmują do 28 lutego 2023 roku:

Siostra Emilia tel.600555044

Pani Elżbieta tel. 664745255

 

Pozostała kwota w złotych PLN płatna do

30 kwietnia 2023


PIELGRZYMKA DO WŁOCH: PADWA – ASYŻ – CASCIA – RZYM – MONTE CASSINO – POMPEJE – SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – LANCIANO – LORETO W DNIACH 27.05.2023 – 05.06.2023

Informacje podstawowe

Termin od: 27.05.2023 do: 05.06.2023
Czas trwania: 10 DNI
Cena: 1200 PLN + 530 EUR

Program

1 dzień

04:00 – wyjazd z Ełku – Plac Katedralny, Msza Święta na Jasnej Górze. Przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

06:00 – Śniadanie, przejazd przez Austrię do Włoch. Przyjazd do Padwy, nawiedzenia Bazyliki Św. Antoniego, Msza Święta, zwiedzanie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Asyżu – miasto Św. Franciszka, nawiedzenie bazyliki oraz miejsc związanych z życiem Świętego, Msza Święta. Przejazd, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, przejazd do Cascia – miasto Św. Rity, nawiedzenie bazyliki. Msza Święta, modlitwa przy grobie Świętej. Przejazd do Rzymu, zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Św. Jana Pawła II. Przejazd w ok. Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, audiencja z Ojcem Św. Franciszkiem, pobyt w Rzymie – zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym, Msza Święta. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, przejazd na Monte Cassino – Polski Cmentarz Wojenny, zwiedzanie opactwa benedyktynów.

Następnie przejazd do Pompei. Msza Święta godz. 15:00 w Sanktuarium Królowej Różańca Świętego, czas wolny. Przejazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Przyjazd do Monte Sant’ Angelo – odwiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła, Msza Święta. Powrót do San Giovanni Rotondo, odwiedzenie grobu i miejsc związanych z życiem Św. Ojca Pio. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, Przejazd do Lanciano gdzie w VIII w. miał miejsce Cud Eucharystyczny, Msza Święta. Przejazd do Loreto, odwiedzenie bazyliki i Sanktuarium Świętego Domku, modlitwa, przejazd na Rivierę Adriatycką, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Śniadanie, Msza Święta. Droga powrotna. Przyjazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

Śniadanie, przejazd do Polski. Msza Święta w Częstochowie. Powrót ok. 22:00.

Świadczenia

– przejazd autokarem kl. turystycznej
– 9 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3, 4 os.
– wyżywienie wg programu.
– ubezpieczenia turystyczne KL i NNW
– obsługa pilota i opieka duszpasterska
– TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

Uwagi:
– wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
– osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
– możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
– Zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 1200zł tytułem zadatku i podać dane
niezbędne do ubezpieczenia.
– kwotę 530 euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.

Kontakt

Biuro pielgrzymkowo-turystyczne Emanuel
Bogumiła Kisła

Dane adresowe:
ul. Kościuszki 10, 19-300 Ełk

Dane kontaktowe:
tel./fax.: 87 732 81 57 (pon. – pt. godz. 09:00 – 15:30)
kom.: 604 49 86 49
e-mail: bptemanuel@wp.pl
e-mail: biuro@pielgrzymki-zagraniczne.pl


PIELGRZYMKA DO GRECJI W DNIACH 09.06- 20.06.2023

Informacje podstawowe

Termin od: 09.06.2023 do: 20.06.2023
Czas trwania: 12 DNI
Cena: 1350 PLN + 550 EUR

Program

1 dzień

08:00 – wyjazd z Ełku. Przejazd do Częstochowy, Msza Święta. Zakwaterowanie, obiad czas wolny, odpoczynek

2 dzień

Msza Święta. Po mszy wyjazd o 5:30 w kierunku Serbii. Przejazd przez Słowację, Węgry. Obiadokolacja , zakwaterowanie w hotelu, , nocleg w Serbii .

3 Dzień . Po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji – przejazd przez Serbię , Macedonię . Przyjazd do hotelu w Grecjji w okolicach Thessalonik – zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd Filipii – miejsce ochrzczenia pierwszej Europejki – św . Lidii. Po zwiedzeniu stanowiska archeologicznego ( chrześcijańska bazylika , więzienie Apostoła Pawła ) , przejazd do Kavala , czas wolny . Następnie przejazd do Thessalonik , zwiedzanie miasta (Plac Arystotelesa , Kościół Agia Sofia , Biała Wieża ) . Powrót do hotelu

. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd do Thessalonik – spacer po najbardziej znanych punktach stolicy Macedonii :

Biała Wieża , Plac Arystotelesa , Kościół Św. Zofii . Następnie przejazd do Kalambaki – wyjazd w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich . Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych ,,wiszących klasztorów” – zabytek UNESCO malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów . Msza Św. Nastepnie przejazd do hotelu w Meteorach – zakwaterowanie , obiadokolacja , nocleg .

6 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu atenńskiego – zabytek UNESCO . Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag ,skąd Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków . Czas wolny . Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żolnierza , Stadion Olimpijski z 1896 roku . Następnie przejazd do Tolo – po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim . Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg .

7 dzień

Msza Święta. Po śniadaniu odpoczynek nad morzem jońskim . Wieczorem możliwość fakultatywnego rejsu do Nalfpio – pierwsza stolica Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Wypłynięcie o 17.00 po obiadokolacji , powrót około północy . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie . Po śniadaniu przejazd do Myken -zabytek UNESCO – zwiedzanie ruin jednej z najstarszych cywiliacji świata – cywilizacji mykeńskiej podczas , której odwiedzimy ,, grób Agamemnona” oraz zobaczymy maskę Agamemnona . Następnie przejazd do Epidavros – zabytek UNESCO , jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata , gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką .Następnie powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja , nocleg.

Możliwość zorganizowania wieczoru greckiego .

9 dzień

Po śniadaniu przejazd do Starożytnego Koryntu -zabytek UNESCO , miejsca w którym dwukrotnie przebywał Apostoł Paweł , napisał dwa Listy do Koryntian . Msza święta . Po odwiedzeniu przejazd do hotelu w okolice Thessalonik – obiadokolacja , nocleg .

10 dzień

Po śniadaniu przejazd do Serbii . Po drodze wizyta w domu rodzinnym Św . Teresy z Kalkuty – Msza Święta . Zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg w Serbii .

11 dzień

Po śniadaniu przejazd do Budapesztu . Wieczorem spacer po stolicy z możliwością rejsu po Dunaju . Następnie nocleg w hotelu .

12 dzień

Po śniadaniu przejazd do Polski. Msza Święta w Częstochowie. Powrót do Ełku w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia

– 1 nocleg w Częstochowie, 2 noclegi w Serbii, 1 nocleg w Budapeszcie, 7 noclegów w Grecji .
– wyżywienie wg programu
– przejazd autokarem klasy turystycznej
– opiekę pilota, przewodnika
– koszty autokaru na promie
– ubezpieczenie KL i NW
– TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

– cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne oraz na lokalnych przewodników należy przewidzieć 115 €, osoby powyżej 65 roku życia 80 €, ,
– wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
– osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
– możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
– wycieczki fakultatywne: wieczór grecki – 30 €, w cenie wspólna zabawa z tancerzami, którzy przedstawią nam pokaz regionalnych tańców z różnych regionów Grecji oraz słynne syrtaki Zorba przy regionalnych zakąskach typowo greckich oraz regionalnym winie , Wieczorny rejs do Nafplio – 30 €, rejs do pierwszej stolicy Grecji po uzyskaniu niepodległości spod jarzma tureckiego. Spacer oraz czas wolny po jednym z najpiękniejszych greckich miast. . Zaliczkę w złotówkach przy zapisie.
– kwotę euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.

Kontakt

Biuro pielgrzymkowo-turystyczne Emanuel
Bogumiła Kisła

Dane adresowe:
ul. Kościuszki 10, 19-300 Ełk

Dane kontaktowe:
tel./fax.: 87 732 81 57 (pon. – pt. godz. 09:00 – 15:30)
kom.: 604 49 86 49
e-mail: bptemanuel@wp.pl
e-mail: biuro@pielgrzymki-zagraniczne.pl