Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXX  NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2020 r.

 

 1. W związku z pandemią rozprzestrzeniającą się w całym kraju, prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. W naszym kościele zostały zakupione i zainstalowane trzy automaty do dezynfekcji rąk, z których prosimy korzystać wchodząc do kościoła. Do odwołania, każdej niedzieli, począwszy od dnia dzisiejszego, będzie sprawowana jeszcze Msza święta o godz. 14:00.

 

 1. W środę, ks. bp Tadeusz Bronakowski i ks. Szymon obchodzą swoje imieniny – pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę, by modlić się w intencji naszych wiernych zmarłych. W tym roku Mszy świętych i procesji na cmentarzach nie będzie. Groby naszych zmarłych w zadumie i modlitwie odwiedzamy indywidualnie.

    

 1. Przez cały miesiąc listopad, dzięki Papieżowi, możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest także pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Osoby starsze i chore są zwolnione z tego obowiązku.

 

 1. W poniedziałek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w Dzień Zaduszny, w naszej świątyni, będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 16:00 i 17:30.

 

 1. Odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych utwierdzamy naszą wiarę „w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny”. Snując zadumę o przemijaniu, śmierci i wieczności, niech będzie okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne: śmierć, sąd Boży i naszą odpowiedzialność przed Bogiem za swoje życie.  Skuteczną i potrzebną dla nich pomocą jest ofiara Mszy świętej, Komunia święta, modlitwa całej wspólnoty parafialnej, czyli tzw. wypominki.                          

 

 1. Na wypominki roczne możemy składać u księży wikariuszy. W oktawie wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych od 2 – 9 listopada włącznie, codziennie o godz. 17:30, będzie odprawiana Msza święta za zmarłych z tzw. wypominek jednorazowych. Za nich codziennie za jedną osobę zmarłą można uzyskać odpust zupełny. Karteczki z wypisanymi wyraźnie imionami składamy w koszyku wystawionym przy figurce Chrystusa Zmartwychwstałego. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Można je także -w owe dni- składać na tacę.

 

 1. Pan Mariusz Pędzich, nasz organista, w tym tygodniu będzie roznosił wigilijne opłatki na ulicach: Madalińskiego, Kozłowskiego “Lasa”, W. Pola, Rataja i Glogera.

 

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Wiesław Sołtysiak z ul. Ks. Blachnickiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XXIX  Niedziela Zwykła

18.10.2020r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy Głoszą Dobrą Nowinę i o tych, którzy jej słuchają; by ziarno zasiane w ich sercach zaowocowało głęboką wiarą w Chrystusa Zmartwychwstałego i ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje święte.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

Dzisiaj, z racji przypadającego wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Bożej w czasie różańca o godz. 17:00 wszystkich, którzy z miłością służą chorym i cierpiącym. Serdecznie zapraszamy.                     

 

 1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy, aby w tym tygodniu porządkować groby na cmentarzach grzebalnych. Śmieci należy wynosić do pojemników, a nie wyrzucać pod parkan. Ułatwi to zachowanie porządku i regularne wywożenie kontenerów. Prosimy nie przynosić wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy ale modlitwa, Msza święta i przyjęta Komunia święta w ich intencji.

 

 1. Pan Mariusz Pędzich, nasz organista, w tym tygodniu będzie roznosił  opłatki na ulicach: Kleeberga, Sucharskiego i Ks. Blachnickiego.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020 r.

Dzisiaj, w Dzień Papieski, przed kościołem, po każdej Mszy świętej dokonywana jest zbiórka      do puszek przeznaczona na stypendia dla najbiedniejszych studentów.

Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 7:30 zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny, które roznosił będzie p. Mariusz Pędzich, nasz organista. Od poniedziałku do piątku w godz. od 18:00 do godz. 21:00, a sobotę od godz. 9:00. W klapie będzie miał zapięty identyfikator ze zdjęciem, pieczęcią parafii i ks. proboszcza. Za opłatki składamy ofiarę, jako wynagrodzenie za całoroczną pracę pana organisty w naszej parafii, jest to jego utrzymanie. Dlatego na miarę swoich możliwości potraktujmy go z życzliwością i ofiarnością. Będzie to wyraz naszej troski o rozwój duchowy naszej parafii. Kogo nie stać, to p. organista zostawi opłatki gratisowo. 

W nadchodzącym tygodniu, pan organista będzie roznosił opłatki na ul. Pileckiego.

 

Od dzisiaj w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych na przyszły rok.

     

We wtorek, 13-go, bm. zanosić będziemy modlitwę różańcową za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej. 

 

We wtorek, o godz. 12:00, przy naszym kościele stanie ambulans mobilny i za opłatą można będzie przebadać się na choroby wieńcowe, stawów i kręgosłupa. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

 

W środę, przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o wszystkich nauczycielach i pracownikach oświaty.

 

W piątek przypada 42 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, Patrona Naszego Miasta. Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców miasta będzie sprawowana o godz. 16:00.

 

Dotychczasowych chórzystów, a także chętne osoby zapraszamy do chóru parafialnego.  Zaproszenie kierujemy do osób w wieku od 18 lat wzwyż, które chciałyby zaangażować się w to dzieło i śpiewem uświetniać ważne uroczystości. Doświadczenie i umiejętności techniczne nie są wymagane. Działalność chóru rozpoczną Warsztaty Chóralne, które poprowadzi Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży pod kierownictwem Dyrektora, Ks. Kazimierza Ostrowskiego. Odbędą się one w najbliższą sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy. 

Zapisy i wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu znajdującym się na plakacie w gablocie, a także u Pana Mariusza – naszego organisty, bądź u księży w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Bożej w czasie różańca o godz. 17:00 wszystkich, którzy z miłością służą chorym i cierpiącym. Serdecznie zapraszamy.                     

 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy, aby w tym tygodniu porządkować groby na cmentarzach grzebalnych. Śmieci należy wynosić do pojemników, a nie wyrzucać pod parkan. Ułatwi to zachowanie porządku i regularne wywożenie kontenerów. Prosimy nie przynosić wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy ale modlitwa, Msza święta i przyjęta Komunia święta w ich intencji.                              

 

W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Maria Sikora z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  4.10.2020 r.

 

 1. Od piątku przeżywaliśmy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo czyli doroczne adoracje Najświętszego Sakramentu.  Nabożeństwo poprowadził Ks. Piotr. Za głoszone Słowo Boże składamy serdeczne “Bóg zapłać”.  Mszę Odpustową ku czci Św. Franciszka – Patrona naszej parafii, odprawimy o godz. 12:00. Po Mszy świętej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, odmówimy Litanię do Świętego Franciszka i zakończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
 2. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na Caritas.
 3. W najbliższą sobotę, w parafii Nawiedzenia NMP, o godz. 10:00 odbędzie się kolejny pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzinami, których ciała nie zostały odebrane ze szpitala, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobie Dzieci Utraconych. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, którzy chcą pożegnać Dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców.
 4. W przyszłą niedzielę, w Dzień Papieski, przed kościołem, po każdej Mszy świętej dokonywana będzie zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla najbiedniejszych studentów.
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będziemy przyjmowali na wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych na przyszły rok.
 7. Dotychczasowych chórzystów, a także chętne osoby zapraszamy do chóru parafialnego. Zaproszenie kierujemy do osób w wieku od 18 do 65 roku życia, które chciałyby zaangażować się w to dzieło i śpiewem uświetniać ważne uroczystości. Doświadczenie i umiejętności techniczne nie są wymagane. Działalność chóru rozpoczną Warsztaty Chóralne, które poprowadzi Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży pod kierownictwem Dyrektora, Ks. Kazimierza Ostrowskiego. Odbędą się one w sobotę 17 października.

Zapisy i wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu znajdującym się na plakacie w gablocie, a także u Pana Mariusza – naszego organisty, bądź u księży w zakrystii.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci z koła różańcowego dzieci na spotkanie po wakacjach. Zapraszamy również nowe osoby które chcą dołączyć.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 17:30, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. 

 

 1. Od piątku przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo czyli doroczne adoracje Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo poprowadzą Księża Wikariusze. Msze święte będą sprawowane w piątek i sobotę o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30. Porządek adoracji dla poszczególnych Kół Różańcowych wywieszony jest w gablocie.  Mszę Odpustową odprawimy ku czci Patrona naszej parafii w przyszłą niedzielę, o godz. 12:00. Grafik Adoracji dla Kół Różańcowych jest wywieszony w gablocie.

 

 1. Od czwartku, w miesiącu różańca, trwamy z Maryją przy Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Od jutra, każdego dnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Różańcowe. Podobnie jak w roku ubiegłym pragniemy modlitwą różańcową modlić się w intencji naszych parafian, domów i bloków. Intencje różańca są umieszczone w gablotach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W sobotę, 3 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Osuchowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na Caritas.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Marek Gąska z ul. Pileckiego, Roman Grylewicz z ul. Sikorskiego i Mirosław Chełchowski z ul. Irysowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020r.

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczone są na Diecezjalne Radio Nadzieja.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej, sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się pierwsze spotkanie Domowego Kościoła pod przewodnictwem Ks. Szymona.
 1. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci z koła różańcowego dzieci na spotkanie po wakacjach. Zapraszamy również nowe osoby które chcą dołączyć.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 17:30, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. 

 

 1. Po przyszłej niedzieli, w piątek, 2 października, w naszej parafii rozpoczniemy Adoracje Najświętszego Sakramentu, które trwać będą do niedzieli. Zakończymy je sumą odpustową, w niedzielę 4 października o godz. 12:00, ku czci św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Program Adoracji podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania p. Janowi Fąkowi, właścicielowi Firmy “Lider”, za udostępnienie środka transportu do Płocka po konfesjonały, które znalazły się w świątyni dzięki życzliwości i wysiłkowi wielu panów, począwszy od p. Mariusza Sucheckiego i jego pracowników oraz p. Dariusza i pana z “Lidera”. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone są na upiększanie naszej świątyni.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy, a o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.
 1. Jutro przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża zachowując porządek powszedni.

 

 1. W piątek, zachowując porządek powszedni przeżywać będziemy patronalne święto dzieci i młodzieży – Świętego Stanisława Kostki.

 

 1. Po przerwie wakacyjnej  wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz.11:00, a dla młodzieży w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca po Mszy z godz. 17:30, w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Szymona.
 1. Małżonków naszej parafii zapraszamy do nowo tworzonego Kręgu Domowego Kościoła. Więcej informacji u ks. Szymona.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00, odbędzie się spotkanie  z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

     Jednocześnie pragniemy poinformować, że w przyszłym roku I Komunia odbędzie się    w następujących terminach. 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

Klasy III A, III B, III C, III D – w sobotę 8 mają

Klasy III E, III F, III G – w sobotę 15 maja

Dzieci uczące się w innych szkołach w terminie 8 lub 15 maja. 

Komunia Święta Rocznicowa – w niedzielę 23 maja o godzinie 12.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na Diecezjalne Radio Nadzieja.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:  Zdzisław Gąska z ul. Hubalczyków, Henryk Dąbkowski z Suska Nowego i Sylwester Zera z ul. Ostrołęckich Harcerzy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6.09.2020 r.

 

 1.  Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary składane do puszek, przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji, a na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się poświęcenie podręczników i tornistrów dla najmłodszych dzieci.

 

 1. We wtorek zachowując porządek świąteczny, przeżywać będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.

 

 1. W sobotę 12 września  o godzinie 10 odbędzie się w naszej parafii ostatnia tura  pierwszej komunii świętej dla dzieci które odbyły przygotowanie w minionym roku szkolnym. Na omówienie przebiegu  uroczystości, spowiedź dzieci i rodziców zapraszamy  w piątek o godzinie 15. W razie pytań prosimy kontaktować się z KS. Sylwestrem.

 

 1. W sobotę 12 września o godzinie 13 zapraszamy ministrantów ze szkoły podstawowej i nowych kandydatów na ministrantów na pierwszą po wakacjach zbiórkę połączona z ogniskiem. 
 1. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 19 września godz.11 w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 – go, o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.                                                                                      

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020 r.

 

 1. We wtorek, 1 września, o godz. 17:30, Mszą świętą z udziałem władz miasta, szkół i różnych instytucji uczcimy pamięć obrońców naszej Ojczyzny z racji 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota. Msze św. w I piątek będą sprawowane o godz. 6:30; 7:00; 16:00 i 17:30. Wznawiamy również po wakacyjnej przerwie Msze młodzieżowe w piątki o 19:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00, odbędzie się poświęcenie podręczników i tornistrów dla najmłodszych dzieci.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 19 września godz.11 w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9.08.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W czwartek, o godz. 20:00 będzie odmówiony różaniec fatimski, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Apeli Pielgrzymkowych Grupy Białej im. Jana Pawła II.
 1. W sobotę, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie wianków ziół i owoców.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2.08.2020r.

 

 1. W czwartek, przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego, zachowując porządek powszedni.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. W I piątek Msze św. w okresie wakacyjnym są sprawowane o godz. 6:30; 7:00 i 17:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską.

 

 1. W sobotę, 15 bm., po przyszłej niedzieli, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie wianków ziół i owoców.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020r.

 

 1. Dzisiaj, z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcone będą na parkingach od strony ul. Ks. Pędzicha i ul. Bohaterów Warszawy.

 

 • godz. 9:00, bezpośrednio po Mszy Świętej: Zrzeszenie Przewoźników Drogowych złoży kwiaty przy pomniku Niepodległości.

 

 1. Od soboty do 13 sierpnia, o godz. 20:30, w czasie trwania 35 Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, w naszym kościele będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli” przez pobożne nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii świętej, i odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego.

 

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Mariusz Kozikowski z ul. Kleeberga. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

12.07.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro, 13-go, zapraszamy na różaniec fatimski, który będzie odmówiony o godz. 17:00.

 

XIV Niedziela Zwykła

05 lipiec 2020 r.

 

W przyszłą niedzielę, tj. 12 lipca o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020r.

 

 1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji trwających wakacji i urlopów, Msze święte będą sprawowane tak jak w dzień powszedni, tzn. o godz. 6:30, 7:00 i 17:30.
 3. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca: Edward Wiatrak z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XII Niedziela Zwykła

21.06.2020r.

 

 1. We wtorek, o godz. 18:30, Ks. Bp Janusz Stepnowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Czesława Jóźwik z ul. Bohaterów Warszawy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

XI Niedziela Zwykła

14.06.2020r.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała; w najbliższy czwartek – w Ostatni Nieszpór, poświęcimy wianki, a na zakończenie Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W najbliższy piątek, zachowując porządek Mszy świętych powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji post nie obowiązuje.

 

 1. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 20 czerwca  przystąpią do pierwszej komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 10 klasa 3C

 O godzinie 12 klasa 3E

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W środę 17 czerwca po mszy  świętej wieczornej o godzinie 18:20  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wysłuchać omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 19 czerwca zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Informujemy, że w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną nie ma obecnie limitu osób które mogą w tym czasie przebywać w świątyni. .

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 

 1. Został zgubiony aparat słuchowy w Boże Ciało, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30,. Jeżeli ktoś znajdzie, to prosimy przynieść do zakrystii.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Stanisław Prus z ul. Kwiatowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020 r.

 

 1.  Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w procesji przed Najświętszym Sakramentem    w Boże Ciało, proszone są o przyjście na próbę sypania kwiatków we wtorek i środę, po Mszy św. o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą sprawowane o godz.: 7:30; 9:00; 10:30 i 17:30.  Po Mszy świętej, sprawowanej o godz. 10:30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą Ks. Pędzicha w ul. Kwiatową do ul. Liliowej i ul. Różaną do ul. Kwiatowej i ul. Ks. Pędzicha wrócimy do kościoła. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie mieszkańców przy przygotowaniach każdego ołtarzyka. Pragniemy przypomnieć, że tradycją ojców naszych, każda wierząca rodzina przygotowuje w swoim mieszkaniu, w oknie od strony ulicy, mały ołtarzyk. Jest to dzień publicznej manifestacji naszej wiary i oddanie czci Chrystusowi utajonemu pod postacią Chleba i Wina w Eucharystii. Bardzo prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej – wzięły udział w swoich strojach uroczystych idąc w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w strojach kurpiowskich, by kultywować tradycje ojczyste i rodzime oraz harcerzy ZHR-u do wzięcia udziału w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy, aby w uroczystościach kościelnych uczestniczyć w maseczkach  ochronnych i ich bezwzględne używać w czasie procesji. Jest też prośba, aby kto może, to aby na procesję przyniósł patki kwiatów do sypania przed Najświętszym sakramentem.
 2. W sobotę różaniec fatimski będzie odmówiony po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30 
 3. Za tydzień, ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Czesław Dymerski z ul. Madalińskiego, Bogdan Stanisław Augustyniak z ul. Pileckiego i Emilia Kulas z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020r.

 

 1. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które także będą sprawowane po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
 3. Z dniem dzisiejszym, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy otrzymać odpust zupełny.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.                   
 5. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 6 czerwca  przystąpią do I Komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 12 klasa 3F

 O godzinie 14 klasa 3G

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W czwartek 4 czerwca o godzinie 18:15  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wysłuchać omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 5 czerwca zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Informujemy, że w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną nie ma obecnie limitu osób które mogą w tym czasie przebywać w świątyni. 

Analogiczny przebieg omówienia uroczystości i  pierwsza spowiedź będzie miał miejsce przy kolejnych turach komunii o czym będziemy na bieżąco przypominać. 

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 1. DEKRET Mając na względzie „Komunikat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dyspens od udziału w niedzielnych Mszach Świętych” z 27 maja 2020 r. biorąc po uwagę aktualne zarządzenia państwowe, niniejszym od niedzieli 7 czerwca 2020 r. odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba.

W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych.

+ Janusz Stepnowski BISKUP ŁOMŻYŃSKI

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie z Ks. Szymonem. Spotkanie odbędzie się w Kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12:00.

     8. W tym roku, jeżeli nic się nie zmieni, to procesja Bożego Ciała odbędzie tylko wokół kościoła, ale ostateczna decyzja zapadnie w przyszłą niedzielę.

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020r.

 

 1. Od przyszłej niedzieli nie będzie już regularnej Mszy świętej, która była sprawowana w każdą niedzielę o godz. 14:00.
 1. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 30 maja przystąpią do pierwszej komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 10 klasa 3A

 O godzinie 12 klasa 3B

 O godzinie 14 klasa 3D

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W czwartek 28 maja o godzinie 18:15  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wziąć udział w próbie śpiewu pieśni które wspólnie zaśpiewamy na mszy  świętej oraz wysłuchanie omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 29 maja zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. 

Analogiczny przebieg omówienia uroczystości i  pierwsza spowiedź będzie miał miejsce przy kolejnych turach komunii o czym będziemy na bieżąco przypominać. 

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 1.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a wraz z nią kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie dopełnił obowiązku przyjęcia Eucharystii w okresie wielkanocnym, to proszę uczynić to jeszcze w tym tygodniu, a kto nie dopełni tego obowiązku – popełni grzech ciężki wynikający z tytułu prawa kanonicznego i nie może pełnić żadnych funkcji w kościele. 
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Roman Ziembiński z ul. Sikorskiego i Anna Jolanta Perzanowska z ul. Ławskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020r.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W tym tygodniu parafia wzbogaciła się o trzecią turę mebli do kościoła. Nieodzowną pomoc po raz trzeci okazała Firma Przewozowa Państwa Wandy, Joanny, Magdaleny, Mariusza i Kamila Sucheckich. W imieniu całej parafii bardzo serdecznie dziękujemy – “Bóg zapłać”.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020r.

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 3. W środę, o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3.05.2020 r.

 

 1. W najbliższy czwartek – pierwszy miesiąca, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30, odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego.   
 2. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 4. Tygodnik diecezjalny “Głos Katolicki” w dotychczasowej wersji już się nie pojawi. Za to teraz będziemy mieli o wiele bogatszy tygodnik katolicki wydawany w Diecezji Warszawsko – Praskiej, zatytułowany “Idziemy” z wkładką i wiadomościami z naszej diecezji zatytułowanej także “Głos Katolicki”. Tygodnik ten jest o wiele bogatszy w treści, ale też i droższy, bo będzie kosztował 5 złotych.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2020r.

 

 1. Od piątku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą odprawiane po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W sobotę, zachowując porządek Powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
 4. W związku z panującą epidemią informujemy rodziców dzieci obchodzących w tym roku Komunię Świętą Rocznicową, że z racji na ograniczoną liczbę gromadzenia się w kościele prosimy, aby rodzice indywidualnie zatroszczyli się o to, aby w którąś niedziele maja jeśli będzie to możliwe dopilnować uroczystego uczestnictwa z rodzicami w niedzielnej mszy świętej dziecka i przyjęcia na mszy Komunii Świętej,  poprzedzonej spowiedzią dziecka. Niech ograniczona forma obchodzenia Komunii Rocznicowej skłoni do rachunku sumienia w jakim stopniu dziecko uczestniczyło w ubiegłym roku w przyjmowaniu Komunii Świętej i obchodzeniu pierwszych piątków miesiąca. Jednocześnie pragniemy poinformować, że jeśli ktoś z powodu epidemii przerwał obchodzenie pierwszych piątków czy pierwszych sobót miesiąca zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa, nie musi obchodzić ich od początku, tylko uzupełnić brakujące dni do przewidzianej liczby. 
 5. Informacja na temat Pierwszej Komunii Świętej. 

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na zorganizowanie i uczestnictwo w uroczystości pierwszej komunii w takiej formie jak była ona zaplanowana. Z racji na ograniczenia liczby wiernych odbędą się one w soboty i uczestniczyć w nich będzie mogła liczba wiernych stosowna do wielkości powierzchniowej kościoła. Uroczystość za racji na ograniczoną liczbę osób, tak jak każdą Mszę można będzie oglądać online

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W związku z przesunięciem terminów informujemy że uroczystości odbędą się w następujących terminach dla klas Szkoły Podstawowej Nr 10 im Jana Pawła II, klasy: 

3A  30 maja godzina 10.00

3B 30 maja godzina 12.00

3D 30 maja godzina 14.00

3F 6 czerwca godzina 12.00

3G 6 czerwca godzina 14.00

3C 20 czerwca godzina 10.00

3E 20 czerwca godzina 12.00

3H 12 września godzina 10.00
 Osoby które mają jakieś obawy epidemiologiczne i z tej racji nie chcą uczestniczyć w zgromadzeniu na które pozwala obecnie prawo, proszę zgłaszać indywidualnie do Ks. Sylwestra. Informacje na temat oprawy mszy świętej i spowiedzi będą podane w najbliższym czasie.  Jeśli ktoś z państwa składał zamówienie na uszycie alby od firmy, która pobierała miarę po spotkaniu w sali na plebanii będzie możliwość odbioru osobistego alby 8 maja w sali na plebanii od godziny 16. Proszę o dalszą wyrozumiałość i zrozumienie w sytuacji, która dla nikogo nie jest komfortowa. Kolejne informację dotyczące uroczystości będą podawane na bieżąco. 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Józef Kurpiewski z ul. Roweckiego Grota i Grzegorz Marciniak z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

19.04.2020 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15 w naszym kościele uczcimy w sposób publiczny Jezusa Miłosiernego odmawiając koronkę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i łączności z nami przez internet.
 2. Od przyszłej niedzieli w naszej świątyni na Mszach Świętych może przebywać80 osób.

 

 

WIELKANOC

12.04.2020 r.

 

W imieniu Księży Wikariuszy i swoim własnym pragnę Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście złożyć serdeczne życzenia. Chrystus Zmartwychwstał po to abyśmy w życiu codziennym mieli nadzieję na życie w Nim. Bóg nieustannie daje swoje łaski abyśmy powstawali z naszych upadków, słabości – i to jest zmartwychwstanie. Przełamywanie siebie po to, by kochać Boga i bliźnich. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzymy, aby Bóg dodawał Wam nadziei, pusty grób otwierał serca na bliźnich, a krzyż stał się symbolem zwycięstwa nad własną słabością. Niech Zmartwychwstały Pan darzy Was swoim  Błogosławieństwem. Na moje ręce, dla naszej wspólnoty parafialnej, w podobnym tonie życzenia przesłało wiele znakomitych osób i instytucji.

 1. Następna Msza święta, dzisiaj o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00 i 17:30
 2. Jutro, drugi dzień świąt – porządek Mszy świętych niedzielny i dodatkowa Msza święta o godz. 14:00.
 1. Kochani, te mury naszej parafialnej świątyni, są coraz piękniejszej, stęskniły się za Wami, nie mówiąc o nas księżach. Po raz pierwszy znaleźliśmy się w tej niecodziennej sytuacji. Bardo serdecznie dziękuję wam za więź z rodzimą parafią i nawiązany kontakt z naszą parafią przez Internet. To sprawia nam radość  tej naszej wspólnoty. Za wszelkie podpowiedzi bardzo serdecznie dziękujemy. Postaramy się, aby kontakt z Wami był jak najlepszy. wzruszyły mnie Wasze wpłaty na konto z tytułem “taca”. Mam cichą nadzieję, że to wszystko się wkrótce skończy i wrócimy do normalności.

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5.04.2020 r.

 1. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego.
 2. Porządek Świętego Triduum Paschalnego:

– W Wielki Czwartek, w naszym kościele, o godz. 18:00, sprawowana będzie Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Razem z naszą wspólnotą przeżywać będziemy liturgię i ustanowiony przez Chrystusa Sakrament Kapłaństwa. 

W Wielki Piątek tradycyjnie nie odprawia się Mszy świętej. O godz. 17:00 natomiast odprawimy nabożeństwo Męki Pańskiej. 

– Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 –  W Wielką Sobotę o godz. 18:00,  Wigilię Paschalną sprawować będziemy bezpośrednio w kościele.

 Rezurekcję odprawimy o godz. 6:00. 

   -Z racji Rezurekcji następne Msze święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00, i 17:30. 

 1. Wszystkie nabożeństwa Świętego Triduum będą odprawione w surowym rycie, ponieważ obowiązuje nas wszystkich kwarantanna i możliwość przebywania do 5 osób uczestniczących w liturgii. Dlatego na nabożeństwo zapraszamy po jednej osobie z rodziny, która dała na intencję w owym dniu, ponieważ w czwartek i sobotę Msze święte będą sprawowane przez księży w koncelebrze. Wszystkich innych prosimy o pozostanie w domach. W Wielkanoc w każdej Mszy świętej będzie mogło uczestniczyć do 50 osób w każdej Mszy świętej. Prosimy w tych dniach o obserwowanie Facebook-a naszej parafii, ponieważ będą trwały próby uruchomienia bezpośredniej transmisji z nabożeństw i może z poświęcenia pokarmów w Waszych domach przez nas księży o pełnych godzinach i wspólnej z Wami modlitwie. Modlitwę przed posiłkiem wielkanocnym możemy odmówić sami, korzystając z treści modlitwy zamieszczonej na naszej stronie internetowej parafii.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Zofia Białobrzeska z ul. Sucharskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020 r.

 

 1. Najbliższa niedziela, to Niedziela Palmowa. 
 2. Wielkie słowa podziękowania kieruję w stronę pp. Elżbiety i Lucjana Floryszczyków z ul. Nagietkowej i pp. Zofii i Stanisława Pisarków z ul. Różanej, za sprawą których zostały sprowadzone marmury i stacje drogi krzyżowej potrzebne do naszej świątyni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. To dzięki nim możemy kontynuować zaplanowane prace na rzecz upiększania naszej świątyni. Za wszelkie ofiary, modlitwę w intencji ofiarodawców oraz życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020 r.

 1. Od czwartku do soboty, w czasie, gdy zazwyczaj odbywały się w naszej parafii rekolekcje, z racji trwającej epidemii, będą sprawowane tylko ciche Msze święte i będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:00, 17:30 i 19:00; a w sobotę nie będzie Mszy świętej o godz. 10:30.
 2. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 17:30.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Halina Roszkowska z ul. Ławskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020 r.

 1. Pragnę serdecznie powitać w naszej parafii Ks. mgr Tomasza Myśliwego, który z woli Ks. Bp Janusza Stepnowskiego, Ordynariusza Diecezji przybył do naszej parafii i będzie sprawował funkcję wikariusza. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy dla dobra naszej wspólnoty.
 2. Drodzy Parafianie. Odnosząc się do wytycznych Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz dekretu Biskupa Janusza Stepnowskiego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, jako Wasi duszpasterze, chcemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

  W naszej parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce:

  1. Godziny Mszy Świętych w naszej parafii pozostają bez zmian. Informujemy, że w niedzielę będzie jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 14:00
  2. Zawieszamy wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
  3. Spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych są zawieszone do odwołania.
  4. Wszelkie wyjazdy, pielgrzymki, spotkania formacyjne są odwołane.
  5. W dni powszednie przez cały dzień kościół będzie otwarty i będzie możliwość adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwy indywidualnej w kościele, aby jednocześnie w kościele nie przebywało więcej niż dopuszczalna przez prawo państwowe liczba osób (maksymalnie 50).
  6. Księża rozdający Komunię Świętą również zostali poinstruowani o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i higieny. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują i w tym czasie szczególnego zagrożenia zalecają przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same jak normalne przyjęcie komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej.
  7. Informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona. Prosimy, aby nie całować stuły po spowiedzi, relikwii oraz krzyży przy wejściu i w środku w Kościele.
  8. Rekolekcje parafialne są odwołane, a Msze Święte rekolekcyjne będą jednak sprawowane według przyjętych intencji. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty.
  9. Bardzo prosimy o to, żeby osoby chore, starsze, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka pozostały w domach. Przypominamy, że osoby starsze i schorowane powinni uczestniczyć we Mszach św. poprzez środki przekazu: telewizję, radio i Internet. 
  10. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby które czują obawę przed zarażeniem.
  11. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach, lekarstw. Jako kapłani także służymy różnego rodzaju pomocą duchową.
  12. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.

Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych.

Z ufnością odczytujmy znaki czasu. Módlmy się, nawracajmy się, uznawajmy swoją zależność od Boga, dbając o siebie i nie zaniedbując czysto ludzkich środków ostrożności.

 1. Informacje w sprawie transmisji Mszy Świętych:

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 1. Msze święte w intencji mieszkańców z racji Nawiedzin Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będą sprawowane: 22 marca o godz. 9:00 – w intencji mieszkańców z ul. Hubalczyków 9; 22 marca o godz. 10:30 w intencji mieszkańców z ul. Madalińskiego 27; 29 marca, godz. 14:00 w intencji mieszkańców z ul. Kozłowskiego 3.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Agnieszka Piotrak z ul. Maczka i śp. Tomasz Olbryś z ul. Roweckiego Grota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …