Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021 r.

 

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczone są na Diecezjalne Radio Nadzieja.
 2. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się 26 września w najbliższą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 12:00. Deklaracje zgłoszeniową do I Komunii można odebrać  w zakrystii lub kancelarii.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. 
 4. Po przyszłej niedzieli, w piątek, 1 października, w naszej parafii rozpoczniemy Adoracje Najświętszego Sakramentu, które trwać będą do niedzieli. Zakończymy je sumą odpustową, w niedzielę 3 października o godz. 12:00, ku czci św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Program Adoracji podamy w przyszłą niedzielę.
 5. Wspólnota Theoforos pragnie zaprosić na Kursy Alfa. Organizowane będą dwa kursy: dla młodzieży, rozpoczynający się 04 października, w poniedziałek o godz. 18.45 w salce Dolnego Kościoła i dla dorosłych, rozpoczynający się 05 października, we wtorek o godz. 18.45 w salce na plebanii. Kurs Alfa to dobra okazja do budowania, odnowienia lub ugruntowania swojej relacji z Bogiem, Kościołem, rodziną. Więcej informacji u Ks. Szymona.
 6. Słowo Biskupa Łomżyńskiego dotyczące erygowania Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli

  W niedzielę 12 września 2021 roku byliśmy świadkami beatyfikacji bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Jak wiemy urodził się on w obecnych granicach Diecezji Łomżyńskiej, w Zuzeli nad Bugiem.

   Z uwagi na to postanowiłem erygować diecezjalne Sanktuarium pw. bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Zuzeli w dniu beatyfikacji, podczas wieczornej Mszy św. 

 W związku z tym zapraszam wszystkich Diecezjan: kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich do licznego nawiedzania nowego Sanktuarium i poznawania osoby i dzieła naszego Orędownika.

 Już dziś, w niedzielę 19 września br., ma miejsce dziękczynienie za nowego Błogosławionego w Katedrze Łomżyńskiej, połączone z dożynkami diecezjalnymi. W Zuzeli natomiast będą odbywać się dożynki powiatowe. Już teraz zapraszam również na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację naszego Rodaka, które jest przewidywane na niedzielę 12 czerwca 2022 roku w nowopowstałym Sanktuarium.

Niech Boża łaska, Chrystusowy pokój i Boże błogosławieństwo stale Wam towarzyszą         

+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
12.09.2021 r.

1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji, a o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

2. Jutro z racji 13-go, o godz. 17:00 będzie odmówiony różaniec fatimski.

 

3. We wtorek, przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża zachowując porządek powszedni.

 

4. W sobotę, zachowując porządek powszedni przeżywać będziemy patronalne święto dzieci i młodzieży – Świętego Stanisława Kostki.

 

5. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas I-VII.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz.15:00 w salce na plebani. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

6. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii świętej odbędzie się 26 września w niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godzinie 12:00. Deklaracje zgłoszeniową do pierwszej komunii można odebrać  w zakrystii lub kancelarii. 

 

7. Spotkanie rodziców i kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 26 września po Mszy świętej o godzinie 17:30.

 

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na Diecezjalne Radio Nadzieja.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
5.09.2021 r.

 

1. Dzisiaj, w Kościele w Polsce jest obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Dlatego po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek jako pomoc Caritasu dla uchodźców.

 

2. Dzisiaj, na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się poświęcenie podręczników i tornistrów dla najmłodszych dzieci.

 

3. W środę, zachowując porządek świąteczny, przeżywać będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.

 

4. W sobotę 11 września o godz. 10:00 zapraszamy ministrantów ze szkoły podstawowej i nowych kandydatów na ministrantów na pierwszą po wakacjach zbiórkę połączona z ogniskiem.

 

5. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 18 września godz.11:00 w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

6. W przyszłą niedzielę, z kościoła farnego z Ostrołęki o godz. 7:00 wyruszy pielgrzymka do Dąbrówki na odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa w Dąbrówce będzie sprawowana o godz. 13:00.

 

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

9. Informacja Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej w sprawie Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Łomżyńskiej i sprawowania liturgii sprzed reformy 1970 roku.

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zgodnie z zaleceniami Motu Proprio Traditiones Custodes Papieża Franciszka z dnia 16 lipca br. mianował z dniem 1 września 2021 roku delegatów ws. stosowania liturgii rzymskiej sprzed reformy 1970 roku: ks. Radosława Kubła i ks. Pawła Nocko. Wyznaczył ponadto kapłanów, którzy na terenie diecezji łomżyńskiej mogą tę liturgię sprawować. Pasterz diecezji łomżyńskiej zatwierdził statut Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Łomżyńskiej, który obowiązuje z dniem 1 września br. i wyznaczył miejsca celebracji liturgii rzymskiej sprzed reformy 1970 roku, w których celebracje odbywały się dotychczas. Są to kościoły parafialne pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, p.w. Bożego Ciała w Łomży i p.w. św. Wojciecha w Ostrołęce.
Ze smutkiem przyjmujemy informacje, że w Ostrołęce grupa wiernych organizuje celebracje Mszy św. sprzed reformy bez zgody i błogosławieństwa Biskupa Łomżyńskiego w miejscu niepoświęconym, prosząc o te celebracje kapłanów Bractwa św. Piusa X, którzy nie mają w Kościele Katolickim uregulowanego statusu prawnego. Wcześniejsze prośby tych wiernych spotkały się z pozytywną odpowiedzią Biskupa Łomżyńskiej, który w Ostrołęce wyznaczył kościół i kapłanów, którzy sprawują liturgię rzymską. Tym bardziej więc bolesne jest i godzące w jedność Kościoła Łomżyńskiego organizowanie liturgii bez łączności z biskupem miejsca. W obliczu tej sytuacji prosimy wszystkich wiernych Ostrołęckiego Rejonu Duszpasterskiego o modlitwę w intencji jedności wiernych z ich pasterzami.

 

10. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca: śp. Stanisław Drężek z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
29.08.2021 r.

 

1. Pragnę powitać w naszej wspólnocie parafialnej dk. Huberta Gromadzkiego, który w naszej wspólnocie będzie odbywał praktykę duszpasterską.

 

2. W minionym tygodniu do naszej świątyni przybył nowy mebel. Znajduje się w rogu z tyłu w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Jest to wyczekiwany od dawna konfesjonał dla niedosłyszących. Wszystkie osoby mające problem z niedosłuchem prosimy, by ustawiały się przy tym konfesjonale; można w nim spowiadać się na klęcząco lub na siedząco. Wchodząc do niego zamykamy drzwi za sobą. Oczywiście, kiedy ksiądz będzie wolny, to również każdy będzie mógł skorzystać z sakramentu pokuty w tym konfesjonale.

 

3. W środę, 1 września, o godz. 17:30, Mszą świętą z udziałem władz miasta, szkół i różnych instytucji uczcimy pamięć obrońców naszej Ojczyzny z racji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej, po której zostaną złożone kwiaty przy obelisku 100-lecia odzyskania niepodległości Ojczyzny.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota. Msze św. w I piątek będą sprawowane o godz. 6:30; 7:00; 16:00 i 17:30. Wznawiamy również po wakacyjnej przerwie Msze święte młodzieżowe sprawowane w każdy piątek o godz. 19:00.

 

5. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00, odbędzie się poświęcenie podręczników i tornistrów dla najmłodszych dzieci.

 

6. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 18 września godz.11:00, w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

7. Policja prosi, aby osoby starsze nie otwierały drzwi nieznajomym, bądź przekazywały jakiekolwiek pieniądze dla wnuczka poprzez inną osobę lub policjantowi, bądź odbierali niezamawianą paczkę za 10.000 zł, ponieważ w ostatnim czasie na terenie Ostrołęki nasiliły się oszustwa osób starszych. Można za każdym razem zadzwonić do naszej dzielnicowej policjantki pani Agaty, której numer podany jest w gablocie.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA

15.08.2021r.

 XX  NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

 1. Dzisiaj, przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy świętej odbywa się poświęcenie wianków ziół i owoców.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Szymonowi i Ks. Tomaszowi, pani Joannie wraz z chórzystami, za pięknie prowadzone Apele Pielgrzymkowe. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom „Białej Grupy”. W kaplicy Matki Bożej wyłożona jest kronika do której uczestnicy mogą się wpisywać.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Jadwiga Kocęmba z ul. Sucharskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.08.2021 r.

 

 1. Od dzisiaj – do 13 sierpnia, o godz. 20:30, w czasie trwania 37 Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, w naszym kościele gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Jutro możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli” przez pobożne nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii świętej, i odmówienie Ojcze nasz …, Wierzę w Boga …oraz odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego.

 

 1. W piątek, przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego, zachowując porządek powszedni.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze święte w okresie wakacyjnym są sprawowane o godz. 6:30; 7:00 i 17:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1.  W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: śp. Paweł Olszewski z ul. Sikorskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 r.

 

 1. Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcone będą na parkingach od strony ul. Ks. Pędzicha i ul. Bohaterów Warszawy, a o godz. 12:00, będzie sprawowana Msza św. w intencji przewoźników, kierowców, mechaników i ich rodzin oraz będą poświęcone samochody ciężarowe.

 

 1.  Od przyszłej niedzieli do 13 sierpnia, o godz. 20:30, w czasie trwania 37 Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, w naszym kościele będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Marian Dziczek z ul. Irysowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcone będą na parkingach od strony ul. Ks. Pędzicha i ul. Bohaterów Warszawy, a o godz. 12:00, będzie sprawowana Msza św. w intencji przewoźników, kierowców, mechaników i ich rodzin oraz będą poświęcone samochody ciężarowe.
 2. Od 1 sierpnia, do 13 sierpnia, o godz. 20:30, w czasie trwania Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, w naszym kościele będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy. Dokonujemy zapisów na pielgrzymkę, a także prowadzimy zapisy do Grupy Białej.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, przeznaczone są na upiększanie naszej świątyni.

 

XV Niedziela Zwykła

11.07.2021 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1.  We wtorek, 13-go, zapraszamy na różaniec fatimski, który będzie odmówiony o godz. 17:00.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

4.07.2021 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Jan Szczepański z ul. Madalińskiego i Jan Tyszka z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

XII Niedziela Zwykła

20.06.2021 r.

 

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1. Z dniem 20 czerwca br.. czyli od dzisiaj, Episkopat Polski znosi wszelkie dyspensy, dlatego mamy obowiązek uczestniczyć każdej niedzieli we Mszy świętej w kościele, pamiętając, że niedziela to dzień, który mamy poświęcić Bogu. W naszym kościele od dzisiaj dodatkowej Mszy świętej sprawowanej o godz. 14:00 nie będzie; oczywiście pozostają Msze święte dla osób niepełnosprawnych i głuchoniemych, tak jak było to do tej pory.

 

 1. W piątek jest zakończenie roku szkolnego i rozpoczynają się wakacje, dlatego w ten piątek będzie sprawowana ostatnia przed wakacjami Msza święta dla młodzieży o godz. 19:00.

 

 1. Informacja dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.  Dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II  będą miały Komunię w następujących terminach:

Klasy III a, III b, III c, III d w sobotę  14 maja 2022 r.

Klasy III e, III f, III g w sobotę 21 maja 2022 r.

Dzieci uczące się w pozostałych szkołach w sobotę 21 maja 2022 r.

 

Komunia Święta Rocznicowa dzieci odbędzie się w niedzielę 22 maja na Mszy świętej o godz. 12:00. 

 

 

XI Niedziela Zwykła

13.06.2021 r.

 

 1. Dzisiaj na Mszę świętą sprawowaną o godz. 14:00 zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz przyjaciół.

 

 1. Dzisiaj różaniec fatimski będzie odmówiony po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:00 

 

 1. Z dniem 20 czerwca br.. czyli od przyszłej niedzieli Episkopat Polski znosi wszelkie dyspensy, dlatego mamy obowiązek uczestniczyć każdej niedzieli we Mszy świętej w kościele, pamiętając, że niedziela to dzień, który mamy poświęcić Bogu. W naszym kościele od przyszłej niedzieli dodatkowej Mszy świętej sprawowanej o godz. 14:00 nie będzie; oczywiście pozostają Msze święte dla osób niepełnosprawnych i głuchoniemych, tak jak było to do tej pory.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej odbywać będzie się zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

X Niedziela Zwykła

6.06.2021r.

 

 1.  Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała; w najbliższy czwartek – w Ostatni Nieszpór, poświęcimy wianki, a na zakończenie Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy.

 

 1.  W najbliższy piątek, zachowując porządek Mszy świętych powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji post nie obowiązuje.

 

 1. W przyszłą niedzielę różaniec fatimski będzie odmówiony o godz. 17:00 

 

BOŻE CIAŁO

03.06.2021r.

 

 1. W dniu dzisiejszym porządek Mszy świętych jest następujący: 7:30; 9:00; 10:30. Po Mszy świętej o godz. 10:30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na Osiedlu Centrum. Po południu Msza święta będzie tylko jedna o godz. 17:30.  Pragniemy przypomnieć, że tradycją ojców naszych, każda wierząca rodzina przygotowuje w swoim mieszkaniu, w oknie od strony ulicy, mały ołtarzyk. Jest to dzień publicznej manifestacji naszej wiary i oddanie czci Chrystusowi utajonemu pod postacią Chleba i Wina w Eucharystii. Co do procesji to pragniemy przypomnieć, że kończy się w kościele odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Za tak przeżytą uroczystość możemy uzyskać odpust zupełny. 

 

 1. Przez cały tydzień, aż do następnego czwartku włącznie, będziemy śpiewali Nieszpory Eucharystyczne, którymi będziemy rozpoczynali Mszę święta o godz. 17:30.

 

 1. W Ostatni Nieszpór, w przyszły czwartek – poświęcimy wianki, a na zakończenie Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci.    
 2. D E K R E T w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 3 czerwca 2021 r.

Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji Mając na uwadze szczególny charakter dnia 3 czerwca – piątek – przypadający w tradycyjnej oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  niniejszym – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznegoudzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym.

            Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

     + Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

30.05.2021r.

 

 1.  Dzisiaj, na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, Pasterz Diecezji Ks. Bp Janusz Stepnowski poświęci naszą świątynię.

 

 1. Od wtorku, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30 będzie sprawowane Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Dziewczynki które pragną sypać kwiaty w procesji na Boże Ciało zapraszamy na próbę we wtorek i środę 1 i 2 czerwca po mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.  

 

 1. Bractwo Szkaplerzne z racji uroczystości Bożego Ciała zamiast comiesięcznego spotkania wieczorem zapraszamy na Mszę świętą  o godz. 9:00 w Boże Ciało.

 

 1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą sprawowane o godz.: 7:30; 9:00; 10:30 i 17:30.  Po Mszy świętej, sprawowanej o godz. 10:30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą Sikorskiego, Pileckiego, Madalińskiego      i Sikorskiego wrócimy do kościoła. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie mieszkańców przy przygotowaniach każdego ołtarzyka. Pragniemy przypomnieć, że tradycją ojców naszych, każda wierząca rodzina przygotowuje w swoim mieszkaniu, w oknie od strony ulicy, mały ołtarzyk. Jest to dzień publicznej manifestacji naszej wiary i oddanie czci Chrystusowi utajonemu pod postacią Chleba i Wina w Eucharystii. Bardzo prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej – wzięły udział w swoich strojach uroczystych idąc w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w strojach kurpiowskich, by kultywować tradycje ojczyste i rodzime oraz harcerzy ZHR-u do wzięcia udziału w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Jest też prośba, aby kto może, to aby na procesję przyniósł patki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 2. Za tydzień, ofiary składane do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Jan Tadeusz Lachowicz z ul. Jezierskiego i Henryk Tyc z ul. Sochaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021r.

 

 1. Dzisiaj, na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00 odbędzie się  Komunia Święta Rocznicowa. 
 2. Z dniem dzisiejszym, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy otrzymać odpust zupełny.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom, za piękne ufundowane donice, za uporządkowanie roślin w naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać.                                                                                                                       
 1. W przyszłą niedzielę, 30 maja, na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, Pasterz Diecezji Ks. Bp Janusz Stepnowski poświęci naszą świątynię.

 

 1. W niedzielę, 30 maja Mszy świętej o godz. 14:00 nie będzie, a we Mszy świętej sprawowanej o godz. 16:00 wezmą udział również głuchoniemi.
 1. Jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii można zamówić obrazki – pamiątki z poświęcenia kościoła.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Artur Kołakowski z ul. Malwowej i śp. Przemysław Czartoryski z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 16.05.2021 r.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00,  zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Msza święta z udziałem dzieci Komunii Świętej Rocznicowej odbędzie się w niedzielę 23 maja na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00. 
 2. W kaplicy Matki Bożej możemy zobaczyć figury Pana Jezusa, Matki Bożej i Świętego Jana, które wkrótce zostaną umieszczone na naszej Górze Kalwarii.
 3.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a wraz   z nią kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie dopełnił obowiązku przyjęcia Eucharystii w okresie wielkanocnym, to proszę uczynić to jeszcze w tym tygodniu, a kto nie dopełni tego obowiązku – popełni grzech ciężki wynikający z tytułu prawa kanonicznego i nie może pełnić żadnych funkcji w kościele. 
 4. Za dwa tygodnie, 30 maja, o godz. 12:00 na Mszy świętej, Ks. Bp Janusz Stepnowski poświęci naszą świątynię.
 5. W niedzielę, 30 maja Mszy świętej o godz. 14:00 nie będzie.
 1. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Sikorskiego, Pileckiego, Madalińskiego i Sikorskiego powrócimy do świątyni.
 2. Jeszcze tylko dzisiaj można zamówić obrazek – pamiątkę z okazji konsekracji świątyni.
 3. W ostatnim tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Marianna Tyszka z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

9.05.2021 r.

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 3. W sobotę 15 maja o godz. 10:00 i godz. 12:00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.  W związku z tym zapraszamy na próbę uroczystości. Dzieci z godziny 10 mają próbę z rodzicami we wtorek i środę o godz. 19:00. Dzieci z godz. 12:00 maja próbę we wtorek i środę o godzinie 20:00. Pierwsza spowiedź rodziców i  dzieci w piątek od godziny 15. W razie pytań proszę kontaktować się z ks. Sylwestrem. 
 4. Informacja dla rodziców dzieci Komunii Świętej Rocznicowej.  W przyszłą niedzielę 16 maja po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00,  zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Msza święta z udziałem dzieci Komunii Świętej Rocznicowej odbędzie się  w niedzielę 23 maja na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00. 
 5. W minionym tygodniu, w naszej świątyni, zostały zamontowane przy wejściach kropielnice do wody święconej. Te piękne kropielnice wyglądem swym nawiązują do naszej chrzcielnicy po to, aby ilekroć będziemy  zanurzali swą dłoń w wodzie święconej, tyle razy wspominali swój własny chrzest i wyznawali wiarę  w Boga. Wykonawcami owych kropielnic i fundatorami są właściciele Zakładu Kamieniarskiego z ul. Granicznej – panowie Tomasz i Sławomir Piasta. Za ów dar składamy serdeczne “Bóg zapłać”.
 6. We wtorek przy naszej świątyni stanie konstrukcja iglicy zwięczającej nasze wieże.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.05.2021 r.

 

 1. Jutro, zachowując porządek także niedzielny, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Jutro Mszy świętej o godz.14:00 nie będzie.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek
 3. W sobotę 8 maja o godzinie 10:00 i 12:00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.  W związku z tym zapraszamy na próbę uroczystości. Dzieci z godziny 10 maja próbę z rodzicami we wtorek i środę o godzinie 19:00. Dzieci z godziny 12 maja próbę we wtorek i środę o godzinie 20:00. Pierwsza spowiedź rodziców i  dzieci w piątek od godziny 15:00.     W razie pytań proszę kontaktować się z ks. Sylwestrem. Analogiczny przebieg przygotowań będzie w kolejnym tygodniu dla drugiej tury. 
 4. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Wiesław Kucisz z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25.04.2021 r.

 

 

 1. Od soboty, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą odprawiane po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz. 17.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

 1. W przyszły poniedziałek, zachowując porządek także niedzielny, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania Anonimowej osobie i pracownikom firmy za uporządkowanie, zrobienie alejek i przygotowanie Golgoty w lesie parafialnym oraz przywiezienie czarnoziemu na trawniki przy kościele. Za wszelkie ofiary i te dzisiejsze, modlitwę w intencji ofiarodawców składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszły do Domu Ojca: Irena Bożyna z ul. Pileckiego i Irena Piątkowska z ul. Ks. Blachnickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

11.04.2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji również, po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na Caritas.
 2. Dzisiaj, na Mszę świętą sprawowaną o godz. 14:00 zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz przyjaciół.
 3. 3. We wtorek 13 kwietnia rozpocznie się  Nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii. Zapraszamy od 13 kwietnia kandydatów do bierzmowania na Mszę  świętą o godzinę 17:30 i na nowennę bezpośrednio po niej. 
 4. W najbliższą niedzielę, 18 kwietnia po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii świętej. 
 5. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Krystyna Piasecka z ul. Hubalczyków i   śp. Leszek Suchecki z ul. Roweckiego Grota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

WIELKANOC

4.04.2021r.

 

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA WIELKANOC 2021

Umiłowani Bracia i Siostry,

Wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich serca radością. Zrozumieli bowiem patrząc na pusty grób Zbawiciela, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.

Niech wielkanocna radość, pomimo różnych lęków, także powodowanych pandemią, stanie się udziałem nas wszystkich.

Niech wielkanocny pokój, przyniesiony światu przez Syna Bożego, zagości na stałe w naszych sercach.

Niech wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczania  Jego miłości w codziennym życiu.

Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam – Umiłowani Diecezjanie  – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz żywej wiary, która pozwoli z nową nadzieją patrzeć w przyszłość.                            

Wasz Biskup +Janusz Stepnowski

 

W imieniu Księży Wikariuszy i swoim własnym pragnę Wam Drodzy Parafianie   i Mili Goście złożyć serdeczne życzenia. Ten którego szukacie Zmartwychwstał ! Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga którą się poruszamy, na jej końcu zawsze znajduje się światło. Niech wszystkie modlitwy się spełnią. Wesołych Świąt Wielkanocnych. 

 

 1. Następna Msza święta, dzisiaj o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00 i 17:30

 

 1. Jutro, drugi dzień świąt – porządek Mszy świętych niedzielny i dodatkowa Msza święta o godz. 14:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 14:00 zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz przyjaciół.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca: śp. Jerzy Brzostek z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

28.03.2021 r.

 

 1. Dzisiaj, poświęcenie palm odbywa się na każdej Mszy świętej.
 2. Dzisiaj dzieci na Mszy św. o godz. 12:00, w czasie ofiarowania złożą skarbonki z ofiarami, jako pomoc najuboższym dzieciom.
 3. Dzisiaj jeszcze przez cały dzień, do skarbon znajdujących się w kościele, można składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 4. Bardzo prosimy, uszanujcie to święte miejsce. Prosimy nie parkować samochodów przy kościele na chodniku przy ulicy Ks. Pędzicha. Samochody możemy parkować za kościołem tylko na parkingu zrobionym z betonowych kratownic. Jeżeli tam miejsca zabraknie, to nie wolno zatrzymywać się drodze dojazdowej i procesyjnej wykonanej z kostki. Przed kościół mają tylko prawo wjeżdżać samochody – karoce weselne z młodą parą i karawany ze zmarłymi. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. W razie potrzeby można skorzystać z dwóch szaletów znajdujących się na plebani, za szklanymi drzwiami, wejście z holu do piwnicy.
 5. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów) i osób chętnych wziąć czynny udział w przygotowaniu celebracji Triduum Paschalnego odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej oraz w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 13.00.
 6. Porządek Świętego Triduum Paschalnego:

W Wielki Czwartek przeżywać będziemy tajemnicę ustanowienia  sakramentu  Kapłaństwa   i Eucharystii. W Katedrze Łomżyńskiej Ks. Biskup Janusz o godz. 10:00 w asyście kapłanów   z całej diecezji odprawi Mszę  Krzyżma, w czasie której poświęci oleje używane podczas udzielania sakramentów  świętych.

– W naszym kościele, o godz. 18:00, sprawowana będzie Msza Święta Wieczerzy  Pańskiej. Razem z naszą wspólnotą przeżywać będziemy liturgię i ustanowiony przez Chrystusa Sakrament Kapłaństwa. Na zakończenie odprowadzimy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym  Sakramencie do ciemnicy, gdzie adoracja będzie trwała do godz. 21:00.

 1. W Wielki Piątek tradycyjnie nie odprawia się Mszy świętej. O godz. 17:00 natomiast odprawimy nabożeństwo Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym roku adorując krzyż będziemy indywidualnie podchodzili do krzyża i przed nim przyklękali nie całując. Osoby, które mają problem z przyklęknięciem, oddadzą tylko głęboki skłon.

– O godz. 20:00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową w naszej świątyni.

– Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 1. – W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na nasze stoły wielkanocne, odbywać się będzie w świątyni od godz. 8:00 -17:00, co pół godziny.

–  W Wielką Sobotę o godz. 18:00  Wigilię Paschalną rozpoczniemy obrzędem światła.         W czasie tej liturgii odnowimy nasze  przyrzeczenia z chrztu świętego, dlatego proszę przynieść ze sobą świece.

– Przez całą noc, od Wigilii Paschalnej do Rezurekcji, trwać będzie adoracja przy grobie  Pana Jezusa.

– Zapraszamy tradycyjnie harcerzy i strażaków, do zaciągnięcia warty przy grobie Pańskim, a ministrantów, młodzież, koła różańcowe i wszystkich wiernych z naszej parafii do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Rezurekcję odprawimy o godz. 6:00. W tym roku procesji wokół świątyni nie będzie. 

   – Następne Msze święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00, i 17:30. 

 1. W Wielką Sobotę, młodzież z naszej parafii podczas święceń pokarmów będzie rozprowadzała chlebki na stół wielkanocny.
 1. Z racji świąt wielkanocnych spotkanie bractwa szkaplerznego odbędzie się wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca po świętach 8 kwietnia po mszy świętej o godzinie 17:30. 
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Andrzej Ziemczyk z ul. Hubalczyków i śp. Grażyna Wielga z ul. Madalińskiego; śp. Paweł Katolik z ul. Roweckiego Grota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

V NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

21.03.2021 r.

 

 1. Dzisiaj, Komunią św. generalną kończymy rekolekcje wielkopostne, które były prowadzone przez Ks. dr Zbigniew Skuza – Vice Rektor Wyższego Seminarium Duchownego z Łomży. Za przygotowanie nas do Świąt Wielkanocnych – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 17:30. Na Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30 odbędzie się Akt Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Najbliższa niedziela, to Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcili  na każdej Mszy świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, dzieci złożą swoje ofiary, jako jałmużnę wielkopostną dla dzieci najbardziej potrzebujących, na Mszy św. o godz. 12:00, w czasie ofiarowania.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

 

 1. Ofiary na kwiaty do grobu P. Jezusa możemy składać do skarbon znajdujących się w naszej świątyni do przyszłej niedzieli włącznie.

 

 1. Przygotowanie do sakramentu chrztu świętego, który ma odbyć się w święta, odbędzie się w najbliższą sobotę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Jan Dąbkowski z ul. Roweckiego Grota i śp. Zofia Trzcińska z ul. Ks. Blachnickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

IV NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

14.03.2021 r.

 

 1. W najbliższy czwartek, 18 marca br., w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie  Ks. dr Zbigniew Skuza – Vice Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Każdy nasz parafianin, który przystąpi w rekolekcje do sakramentu pokuty, otrzyma od spowiednika kartkę –  pamiątkę, którą należy potem własnoręcznie podpisać, okazywać przy każdej załatwianej sprawie w kancelarii parafialnej i należy ją zachować do następnej kolędy, a kto skorzystał już z sakramentu pokuty w Wielkim Poście i taką kartkę posiada, to drugiej nie bierze. Owe kartki – pamiątki będą wydawane przez cały Wielki Post i okres wielkanocny, aż do Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Program rekolekcji już jest wywieszony w gablotach, który jest następujący:

Czwartek 18.03.2021 r.

  7:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

  9:00 – Msza św. z nauką dla  wszystkich

 16:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

17:30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

19:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Piątek 19.03.2021 r.

  7:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

  9:00 – Msza św. z nauką dla  wszystkich

  16:00 – Msza św. z nauka dla wszystkich

Po Mszy Św. DROGA KRZYŻOWA

17:30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

19:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Sobota 20.03.2021 r.

  7:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

  9:00 –  Msza św. i nauka dla wszystkich

16:00 – Msza św. dla CHORYCH, STARSZYCH, EMERYTÓW, 

             RENCISTÓW. Po Mszy św. błogosławieństwo chorych.

17:30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

19:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Niedziela 21.03.2021 r.

Porządek Mszy św. Niedzielny

Msze święte: 7:30; 9:00; 10:30; (dla młodzieży); 12:00 (dla dzieci); 16:00; 17:30.

 

    – Prosimy o zgłaszanie do nas księży obłożnie chorych, których odwiedzimy

w domach w sobotę.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Sławomir Jarecki z ul. Ostrołęckich Harcerzy i śp. Maria Ziembińska z ul. Sikorskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

III NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

07.03.2021 r.

 1. Ponieważ malowanie wnętrza świątyni dobiegło końca, różaniec do Matki Bożej Bolesnej będzie odmawiany w Wielkim Poście w każdą środę o godz. 17:00.
 2. W sobotę o godz. 17:00 będzie odmówiony różaniec fatimski.

 3. W najbliższą niedzielę na Mszę świętą sprawowaną o godz. 14:00, zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.

 4. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Bożenna Zyśk z ul. Sochaczewskiego . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

II NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

28.02.2021 r.

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na misje.
 2. Jutro obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ich intencji w farze będzie odprawiona Msza święta o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3.  W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Grzegorz Cacek z ul. Pileckiego i Sebastian Piersa z ul. Kleeberga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

I NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

21.02.2021r.

 

 1. Od dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 16:00, będzie sprawowane Nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W Wielkim Poście, wyrazem pokuty jest jałmużna wielkopostna. Jak co roku, dzieci składać będą jałmużnę wielkopostnej do skarbonek. Zostaną one złożone w darze Panu Jezusowi w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 12:00. Dorośli mogą swoją jałmużnę składać do skarbonek znajdujących się w naszym kościele. Ofiary w ten sposób zebrane przeznaczone zostaną, przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, na kuchnie dla ubogich, świetlice dla dzieci, ośrodki dla bezdomnych, hospicja.

 

 1. Tak samo jak w roku ubiegłym, każdy, kto przystąpi do sakramentu pokuty, począwszy od środy popielcowej, a skończywszy na Zesłaniu Ducha Świętego, będzie miał okazję otrzymać kartkę – legitymację, którą bierzemy od kapłana tylko jedną w czasie trwania spowiedzi w okresie wielkanocnym. Tym samym ubiegłoroczne można będzie zniszczyć, ponieważ tracą już swoją ważność.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będą składane ofiary do puszek na misje.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, są przeznaczone na upiększanie naszej świątyni.

 

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Piotr Paweł Kornacki z ul. Hubalczyków. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.02.2021 r.

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej będzie można wesprzeć ofiarą do puszek 16 letniego Adama z Ostrołęki chorego na ciężką chorobę płuc. Kosztowne leczenie może mu umożliwić normalne funkcjonowanie. Wolontariuszami są jego koledzy i koleżanki z klasy, mają oni ze sobą broszurę  i więcej informacji jak można go wesprzeć.   
 2. Dzisiaj zapraszamy na Mszę świętą o godz. 14:00, osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz przyjaciół.
 3. W najbliższą Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte, z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.
 1. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików ścisły post, tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 lat aż do 60 roku życia. Zachęcamy wiernych do pokuty i modlitwy o trzeźwość, jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń abstynenckich.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych: – Drodze Krzyżowej, sprawowanej w każdy piątek o godz. 17: 00, po której będzie sprawowana Msza święta, przy wystawionych relikwiach Świętego Krzyża. – W Gorzkich Żalach sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 16:00, wg następującego porządku: Msza święta bez homilii, a po niej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewanie Gorzkich Żali, Nauka Pasyjna zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.                             
 3. W przyszłą niedzielę 21 lutego po mszy świętej sprawowanej o godzinie 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii  Świętej.
 4. Zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w dniu 28 lutego po Mszy Świętej o godz. 17:30.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

7.02.2021r.

 

 1. W czwartek, 11 lutego, br. z inicjatywy Papieża Świętego Jana Pawła II po raz dwudziesty dziewiąty obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Bardzo prosimy, pamiętajmy o chorych i służbie zdrowia w swoich modlitwach, a tym, którym na to zdrowie pozwoli – dopomóżcie przybyć do kościoła na Mszę św. o godz. 17:30, ponieważ po Mszy świętej udzielimy sakramentu chorych, tym którzy tego sakramentu potrzebują.
 1. W niedzielę 21 lutego po Mszy Świętej o godzinie 12 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można wesprzeć ofiarą do puszek 16 letniego Adama z Ostrołęki chorego na ciężką chorobę płuc. Kosztowne leczenie może mu umożliwić normalne funkcjonowanie. Więcej informacji o życiu Adama, jego stanie zdrowia i o tym jak można go wesprzeć znajduję się w gablocie. 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31.01.2021 r.

 1. We wtorek będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 16.00 i 17.30. Na każdej Mszy Świętej będą poświęcone gromnice, zatem idąc do kościoła zabieramy ze sobą świece.
 2. W środę przypada św. Błażeja patrona od chorób i gardła. Po każdej Mszy Świętej udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Wraz ze wspólnotą Theoforos zapraszamy na rozpoczynający się niedługo Kurs Alpha skierowany do młodzieży, rozpoczyna się we wtorek 2 lutego więcej informacji i zapisy na stronach internetowych lub u ks. Szymona.

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, będziemy składali datki do puszek jako pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 2. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania tej Świętej Księgi. Pod chórem na stoliku wyłożone są obrazki z fragmentem Pisma Świętego i krótkim komentarzem. Wychodząc z Kościoła możemy  je ze sobą zabrać. a w domu pomodlić się tym fragmentem.
 3. Wraz ze wspólnotą Theoforos zapraszamy na rozpoczynające się niedługo Kursy Alpha, w tym roku prowadzone online. Kursy Alpha to 11 cotygodniowych spotkań mających na celi wzbudzić i wzmocnić w nas relacje z Bogiem i Kościołem. Pierwszy Kurs, dla osób dorosłych, rozpoczyna się we środę 27.01, więcej informacji na plakatach w gablotach, zapisy na stronie internetowej Theoforos. Drugi kurs skierowany do młodzieży rozpoczyna się w wtorek 2 lutego więcej informacji i zapisy na stronach internetowych lub u ks. Szymona.

 

II Niedziela Zwykła

17.01.2021 r.

 1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Aleksander Warpachowski z ul. Konarskiego, Mieczysław Gawek z ul. Ławskiej, Andrzej Dmoch z ul. Madalińskiego, Krzysztof Bystrek z ul. Komisji Edukacji Narodowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

II NIEDZIELA

PO NARODZENIU PAŃSKIM 3.01.2021 r.

 1. W środę, 6 stycznia, przeżywać będziemy Święto Objawienia Pańskiego, czyli objawienia się Boga tym, którzy prawdziwego Boga do tej pory nie znali. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na misje święte. W tym roku 6 stycznia, z racji panującej pandemii orszaku ulicznego Trzech Króli nie będzie.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. 

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00, będzie odprawiona Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020 r.

                                                                                                                   

 

 1. Dzisiaj Komunią Świętą Generalną kończymy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzili dla nas Księża Wikariusze. Za głoszone do nas Słowo Boże składam im serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej harcerze będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. 

 

 1. W czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia – rano będą sprawowane tylko Msze święte o godz. 6:30 i 7:00, a po południu Mszy św. o godz. 17:30 nie będzie. Tradycją ojców naszych w wigilię zachowujemy post, jeżeli ktoś naruszy, to nie zgrzeszy.

 

 1. W tym roku ze względu na pandemię w naszym kościele będą sprawowane dwie Pasterki; pierwsza w czwartek o godz. 22:00 i druga o godz. 24:00. W drugiej Mszy świętej weźmie udział tradycyjnie Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest to także XVI rocznica pobłogosławienia naszej świątyni.

 

 1. W piątek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego – porządek Mszy świętych niedzielny.

 

 1. W sobotę, drugi dzień świąt – Święto Świętego Szczepana. Porządek niedzielny.

 

 1. Informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska czyli kolęda odbędzie się w późniejszym terminie, wówczas, gdy pozwolą na to przepisy państwowe i kościelne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za rodziny, za chorych, cierpiących i wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

 

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2020 r.

 1. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę w naszej parafii, przeżywać będziemy Rekolekcje Adwentowe. Będą je głosił w tym roku Księżą Wikariusze. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tych ćwiczeń duchownych, odbycia spowiedzi i to już we czwartek i kolejne dni, tak by w niedzielę, czy Boże Narodzenie, nie szukać księdza do spowiedzi, ponieważ księża w tym czasie mają i tak sporo dodatkowych zajęć. Obłożnie chorych prosimy już zgłaszać do księży wikariuszy, których będziemy odwiedzali w sobotę od godz. 10:00. Rekolekcje czy też każdą Mszę święta, można też śledzić na You Tube. Link do transmisji można znaleźć na naszej stronie parafialnej.
 2. Program jest ułożony tak, by każdy z Was mógł, w dogodnym dla siebie czasie,

w tych rekolekcjach uczestniczyć:   

 CZWARTEK I PIĄTEK

7:00 – Roraty z nauką dla WSZYSTKICH

9:00 – Msza św. z nauką dla WSZYSTKICH

16:00 – Msza św. z nauką dla DZIECI

17:30 – Msza św. z nauką dla WSZYSTKICH

19:00 – Msza św. z nauką dla MŁODZIEŻY

                                       SOBOTA 

7:00 – Roraty z nauką dla WSZYSTKICH

9:00 – Msza św. dla CHORYCH, STARSZYCH, EMERYTÓW,   RENCISTÓW – Po Mszy św. błogosławieństwo chorych                 

16:00 – Msza św. z nauką dla DZIECI

17:30 – Msza św. z nauką dla WSZYSTKICH

19:00 – Msza św. z nauką dla MŁODZIEŻY

 

Program rekolekcji jest także wywieszony w gablotach.

 3. W zakrystii i pod chórem, u ministrantów są do nabycia świece na nasze stoły wigilijne, jako pomoc dla najbiedniejszych dzieci w cenie 15 zł.

 1. Pan organista, p. Mariusz Pędzich, w minionym tygodniu zakończył roznoszenie poświęconych opłatków na nasz stół wigilijny, odwiedził wszystkie domy i ulice . Jeżeli ktoś z państwa ich nie posiada, to znak, że pan organista nie zastał nikogo w domu, dlatego od dzisiaj, owe opłatki możecie nabywać u pana organisty na chórze.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca: Aleksander Suchecki z ul. Roweckiego Grota i Wojciech Kiempisty z ul. Kozłowskiego “Lasa”. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

II NIEDZIELA ADWENTU

6.12.2020r.

ROK „B”

 

 1. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła, będziemy składali ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 2. Jutro pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich naszych parafian na AKATYST ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to przepiękne nabożeństwo sławiące Matkę Bożą. Wywodzi się ono z liturgii prawosławnej. Zapraszamy w sobotę, w Wigilię Niepokalanego Poczęcia NMP, bezpośrednio po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.
 3. We wtorek, 8 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30. W święto Niepokalanego Poczęcia NMP włączając się w ogólnopolską modlitwę ,,Godzina Łaski” zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w duch zadośćuczynienia i pokuty o nawrócenie grzeszników. Modlitwę rozpoczniemy o godzinie 12:00.  

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami  na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. We wtorek z racji święta Niepokalanego Poczęcia NMP Msza Roratnia z kazaniem będzie sprawowana o godz. 7:00. 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.
 2. Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, już po raz kolejny podejmuje akcję sprzedaży świec przeznaczonych na stół wigilijny. Jest to dla wierzących i ludzi dobrej woli okazja do dawania świadectwa braterskiej wspólnoty dóbr. Owe świece możemy nabyć w zakrystii i u ministrantów pod chórem w cenie 15 zł.
 3. Pan organista, p. Mariusz Pędzich, w nadchodzącym tygodniu będzie roznosił opłatki wigilijne na ulicach: Ostrołęckich Harcerzy, Królowej Bony i Królowej Jadwigi, Od dzisiaj można nabywać opłatki na wigilię u pana organisty na chórze.
 4. Po przyszłej niedzieli, w czwartek, w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Porządek rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 5. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca: Jan Chludziński z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020r. Rok „B”

 

 1. Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny – Adwentem – czyli czasem radosnego oczekiwania. W tym okresie zachęcamy do czynienia dobrych postanowień; do uczestnictwa   w nabożeństwie adwentowym, jakim są roraty, które odprawiane są o brzasku dnia, dlatego     w tym roku w dni powszednie będą sprawowane zawsze o godz. 6:30. Ze sobą przynosimy własne świece
 • W każdą niedzielę o godz. 7:00 śpiewane są Godzinki do Najświętszej Maryi Panny.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.
 1. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił wigilijne opłatki na Osiedlu Kwiatowym i ulicach: Ks. Pędzicha, Magnoliowej, Sasankowej, Krokusowej i Bratkowej.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy składali ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 1. Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, już po raz kolejny podejmuje akcję sprzedaży świec przeznaczonych na stół wigilijny. Jest to dla wierzących i ludzi dobrej woli okazja do dawania świadectwa braterskiej wspólnoty dóbr. Owe świece rozprowadzane są na Boże Narodzenie w cenie 15 zł.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Lucjan Floryszczyk z ul. Nagietkowej, Stanisław Damięcki z ul. Sucharskiego, Hanna Łada z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

22.11.2020 r.

 

 1. Dzisiejszą Uroczystością Chrystusa Króla kończymy rok liturgiczny; w przyszłą I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. 
 2. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki na Al. Jana Pawła, Stańskiego, Certowicza, Cieplińskiego, Księżnej Dobrawy, Chojnowskiego, Ostaszewskiego.
 3. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca: Jadwiga Bednarska z ul. Sochaczewskiego i Halina Jarzyło z ul. Wincentego Pola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.11.2020r.

 1. W sobotę przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Janusza Stepnowskiego – zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza.
 2. W nadchodzącym tygodniu, pan organista będzie roznosił opłatki na ul. Hubalczyków, Bohaterów Warszawy  – domy prywatne, 11 listopada, Ławska, Ostrowska, Konwaliowa, Jaśminowa, Poziomkowa.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 5. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Eugeniusz Chojnowski z ul. Ks. Blachnickiego, Marek Jan Murawski z ul. Roweckiego Grota i Marian Kisiel z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.11.2020r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.       
 2. W środę, przypada Dzień Niepodległości; pamiętajmy w swoich modlitwach o naszej umiłowanej Ojczyźnie. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.

 

W związku ze zbliżającą się 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, polecam aby w dniu 11 listopada 2020 r. o godzinie 11.00 rozbrzmiały dzwony kościelne we wszystkich parafiach Diecezji Łomżyńskiej.

Będzie to  symboliczny wyraz naszego diecezjalnego dziękczynienia za odzyskanie niepodległości, która została wywalczona nie tylko zbrojnie, ale także poprzez pracę, kulturę, sztukę, modlitwę wielu szlachetnych, mądrych i kochających  Ojczyznę ludzi. Całe to duchowe dziedzictwo składa się na naszą polską tożsamość.

Przyłączmy się w ten sposób do obchodów Narodowego Święta i uczcijmy niepodległą Ojczyznę  w ufnym zawierzeniu  Bogu Jej losów na kolejne wieki.

Zachęcam wszystkich kapłanów oraz moich umiłowanych diecezjan do modlitwy za naszą Ojczyznę, oraz do dziękczynienia Bogu za opiekę Opatrzności Bożej nad naszym krajem.

                                         + Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

 

 1. W tym tygodniu nasz organista, p. Mariusz Pędzich, roznosił będzie opłatki na ulicach:   Jezierskiego, Roweckiego Grota, Andersa, Maczka i Brodowskiego.
 2. Za pośrednictwem ks. proboszcza można składać kwestionariusz osobowy przez studentów ubiegających się o stypendia. Zgłaszający mają być zaopatrzeni w stosowne zaświadczenia: zaświadczenie o dochodach na jednego członka rodziny – dochód nie może przekraczać 400 zł na osobę, zaświadczenie z uczelni, że jest się studentem i o wysokiej średniej ocen za rok ubiegły. Stypendium będzie przyznane tylko jednej osobie z rodziny.
 3. Drużyna harcerzy ZHR Ostrołęka zaprasza chętnych chłopców w wieku 11-14 lat, którzy chcą dołączyć do drużyny harcerskiej do zapoznania się z informacjami na temat naboru. Więcej informacji i kontakt na plakacie w gablocie przed kościołem.
 4. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca; Radosław Prusaczyk z ul. Ks. Blachnickiego i Jadwiga Olender z ul. Sucharskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1.11.2020r.

 

 1. Dzisiaj, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę, by modlić się w intencji naszych wiernych zmarłych. W tym roku Mszy świętych i procesji na cmentarzach nie będzie. Groby naszych zmarłych w zadumie i modlitwie odwiedzamy indywidualnie.
 2. Przez cały miesiąc listopad, dzięki Papieżowi, możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest także pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Osoby starsze i chore są zwolnione z tego obowiązku.
 3. Jutro, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w Dzień Zaduszny, w naszej świątyni, będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 16:00 i 17:30.
 4. Odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych utwierdzamy naszą wiarę „w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny”. Snując zadumę o przemijaniu, śmierci i wieczności, niech będzie okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne: śmierć, sąd Boży i naszą odpowiedzialność przed Bogiem za swoje życie. Skuteczną i potrzebną dla nich pomocą jest ofiara Mszy świętej, Komunia święta, modlitwa całej wspólnoty parafialnej, czyli tzw. wypominki.                                            
 5. Na wypominki roczne możemy składać u księży wikariuszy. W oktawie wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych od 2 – 9 listopada włącznie, codziennie o godz. 17:30, będzie odprawiana Msza święta za zmarłych z tzw. wypominek jednorazowych. Każdego dnia, za jedną osobę zmarłą można uzyskać odpust zupełny. Karteczki z wypisanymi wyraźnie imionami składamy w koszyku wystawionym przy figurce Chrystusa Zmartwychwstałego. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Można je także -w owe dni- składać na tacę.                                                               
 6. 2 listopada, o godz. 10:30, będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych członków Kół Różańcowych i zmarłych z ich rodzin.
 1. W tym roku zapraszamy, w imieniu organizatorów, do udziału w drugiej edycji Różańca do Granic, tym razem pod nazwą „Różaniec do Granic Nieba”.

  Modlitwa odbędzie się w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli w dniach od 1 do 8 listopada br. w naszej świątyni, o godz. 17:00

  Modlitwa różańcowa przeżywana w ramach tego wydarzenia ma na celu wypraszanie ochrony życia nienarodzonych i zadośćuczynienie za profanację świątyń w naszej Ojczyźnie. W obliczu kryzysu szerzącej się pandemii oraz wobec niepewności, jaka może zagościć w sercach wielu osób, zachęcamy by podnieść głowy ku Niebu, prosić o Miłosierdzie i łaskę wiary. Różaniec do Granic Nieba ma leczyć rany, oddalać lęk i służyć pojednaniu.

  Całe wydarzenie będzie przeżywane w duchu miłości do Kościoła oraz posłuszeństwa Ojcu Świętemu i Jego Pasterzom.

     8 .  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 1. Pan Mariusz Pędzich, nasz organista, w tym tygodniu będzie roznosił wigilijne opłatki na ulicach: Sikorskiego, Sochaczewskiego, Kołłątaja, Konarskiego, Majewskiego, Komisji Edukacji Narodowej i Maliszewskiego.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00, będzie sprawowana dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Krystyna Lewandowska z ul. Pileckiego, Marian Malinowski z ul. Madalińskiego i Marian Bortkiewicz z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

XXX  NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2020 r.

 

 1. W związku z pandemią rozprzestrzeniającą się w całym kraju, prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. W naszym kościele zostały zakupione i zainstalowane trzy automaty do dezynfekcji rąk, z których prosimy korzystać wchodząc do kościoła. Do odwołania, każdej niedzieli, począwszy od dnia dzisiejszego, będzie sprawowana jeszcze Msza święta o godz. 14:00.

 

 1. W środę, ks. bp Tadeusz Bronakowski i ks. Szymon obchodzą swoje imieniny – pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę, by modlić się w intencji naszych wiernych zmarłych. W tym roku Mszy świętych i procesji na cmentarzach nie będzie. Groby naszych zmarłych w zadumie i modlitwie odwiedzamy indywidualnie.

    

 1. Przez cały miesiąc listopad, dzięki Papieżowi, możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest także pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Osoby starsze i chore są zwolnione z tego obowiązku.

 

 1. W poniedziałek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w Dzień Zaduszny, w naszej świątyni, będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 16:00 i 17:30.

 

 1. Odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych utwierdzamy naszą wiarę „w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny”. Snując zadumę o przemijaniu, śmierci i wieczności, niech będzie okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne: śmierć, sąd Boży i naszą odpowiedzialność przed Bogiem za swoje życie.  Skuteczną i potrzebną dla nich pomocą jest ofiara Mszy świętej, Komunia święta, modlitwa całej wspólnoty parafialnej, czyli tzw. wypominki.                          

 

 1. Na wypominki roczne możemy składać u księży wikariuszy. W oktawie wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych od 2 – 9 listopada włącznie, codziennie o godz. 17:30, będzie odprawiana Msza święta za zmarłych z tzw. wypominek jednorazowych. Za nich codziennie za jedną osobę zmarłą można uzyskać odpust zupełny. Karteczki z wypisanymi wyraźnie imionami składamy w koszyku wystawionym przy figurce Chrystusa Zmartwychwstałego. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Można je także -w owe dni- składać na tacę.

 

 1. Pan Mariusz Pędzich, nasz organista, w tym tygodniu będzie roznosił wigilijne opłatki na ulicach: Madalińskiego, Kozłowskiego “Lasa”, W. Pola, Rataja i Glogera.

 

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Wiesław Sołtysiak z ul. Ks. Blachnickiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XXIX  Niedziela Zwykła

18.10.2020r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy Głoszą Dobrą Nowinę i o tych, którzy jej słuchają; by ziarno zasiane w ich sercach zaowocowało głęboką wiarą w Chrystusa Zmartwychwstałego i ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje święte.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

Dzisiaj, z racji przypadającego wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Bożej w czasie różańca o godz. 17:00 wszystkich, którzy z miłością służą chorym i cierpiącym. Serdecznie zapraszamy.                     

 

 1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy, aby w tym tygodniu porządkować groby na cmentarzach grzebalnych. Śmieci należy wynosić do pojemników, a nie wyrzucać pod parkan. Ułatwi to zachowanie porządku i regularne wywożenie kontenerów. Prosimy nie przynosić wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy ale modlitwa, Msza święta i przyjęta Komunia święta w ich intencji.

 

 1. Pan Mariusz Pędzich, nasz organista, w tym tygodniu będzie roznosił  opłatki na ulicach: Kleeberga, Sucharskiego i Ks. Blachnickiego.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020 r.

Dzisiaj, w Dzień Papieski, przed kościołem, po każdej Mszy świętej dokonywana jest zbiórka      do puszek przeznaczona na stypendia dla najbiedniejszych studentów.

Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 7:30 zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny, które roznosił będzie p. Mariusz Pędzich, nasz organista. Od poniedziałku do piątku w godz. od 18:00 do godz. 21:00, a sobotę od godz. 9:00. W klapie będzie miał zapięty identyfikator ze zdjęciem, pieczęcią parafii i ks. proboszcza. Za opłatki składamy ofiarę, jako wynagrodzenie za całoroczną pracę pana organisty w naszej parafii, jest to jego utrzymanie. Dlatego na miarę swoich możliwości potraktujmy go z życzliwością i ofiarnością. Będzie to wyraz naszej troski o rozwój duchowy naszej parafii. Kogo nie stać, to p. organista zostawi opłatki gratisowo. 

W nadchodzącym tygodniu, pan organista będzie roznosił opłatki na ul. Pileckiego.

 

Od dzisiaj w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych na przyszły rok.

     

We wtorek, 13-go, bm. zanosić będziemy modlitwę różańcową za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej. 

 

We wtorek, o godz. 12:00, przy naszym kościele stanie ambulans mobilny i za opłatą można będzie przebadać się na choroby wieńcowe, stawów i kręgosłupa. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

 

W środę, przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o wszystkich nauczycielach i pracownikach oświaty.

 

W piątek przypada 42 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, Patrona Naszego Miasta. Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców miasta będzie sprawowana o godz. 16:00.

 

Dotychczasowych chórzystów, a także chętne osoby zapraszamy do chóru parafialnego.  Zaproszenie kierujemy do osób w wieku od 18 lat wzwyż, które chciałyby zaangażować się w to dzieło i śpiewem uświetniać ważne uroczystości. Doświadczenie i umiejętności techniczne nie są wymagane. Działalność chóru rozpoczną Warsztaty Chóralne, które poprowadzi Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży pod kierownictwem Dyrektora, Ks. Kazimierza Ostrowskiego. Odbędą się one w najbliższą sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy. 

Zapisy i wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu znajdującym się na plakacie w gablocie, a także u Pana Mariusza – naszego organisty, bądź u księży w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Bożej w czasie różańca o godz. 17:00 wszystkich, którzy z miłością służą chorym i cierpiącym. Serdecznie zapraszamy.                     

 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy, aby w tym tygodniu porządkować groby na cmentarzach grzebalnych. Śmieci należy wynosić do pojemników, a nie wyrzucać pod parkan. Ułatwi to zachowanie porządku i regularne wywożenie kontenerów. Prosimy nie przynosić wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy ale modlitwa, Msza święta i przyjęta Komunia święta w ich intencji.                              

 

W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Maria Sikora z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  4.10.2020 r.

 

 1. Od piątku przeżywaliśmy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo czyli doroczne adoracje Najświętszego Sakramentu.  Nabożeństwo poprowadził Ks. Piotr. Za głoszone Słowo Boże składamy serdeczne “Bóg zapłać”.  Mszę Odpustową ku czci Św. Franciszka – Patrona naszej parafii, odprawimy o godz. 12:00. Po Mszy świętej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, odmówimy Litanię do Świętego Franciszka i zakończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
 2. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na Caritas.
 3. W najbliższą sobotę, w parafii Nawiedzenia NMP, o godz. 10:00 odbędzie się kolejny pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzinami, których ciała nie zostały odebrane ze szpitala, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobie Dzieci Utraconych. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, którzy chcą pożegnać Dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców.
 4. W przyszłą niedzielę, w Dzień Papieski, przed kościołem, po każdej Mszy świętej dokonywana będzie zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla najbiedniejszych studentów.
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będziemy przyjmowali na wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych na przyszły rok.
 7. Dotychczasowych chórzystów, a także chętne osoby zapraszamy do chóru parafialnego. Zaproszenie kierujemy do osób w wieku od 18 do 65 roku życia, które chciałyby zaangażować się w to dzieło i śpiewem uświetniać ważne uroczystości. Doświadczenie i umiejętności techniczne nie są wymagane. Działalność chóru rozpoczną Warsztaty Chóralne, które poprowadzi Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży pod kierownictwem Dyrektora, Ks. Kazimierza Ostrowskiego. Odbędą się one w sobotę 17 października.

Zapisy i wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu znajdującym się na plakacie w gablocie, a także u Pana Mariusza – naszego organisty, bądź u księży w zakrystii.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci z koła różańcowego dzieci na spotkanie po wakacjach. Zapraszamy również nowe osoby które chcą dołączyć.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 17:30, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. 

 

 1. Od piątku przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo czyli doroczne adoracje Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo poprowadzą Księża Wikariusze. Msze święte będą sprawowane w piątek i sobotę o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30. Porządek adoracji dla poszczególnych Kół Różańcowych wywieszony jest w gablocie.  Mszę Odpustową odprawimy ku czci Patrona naszej parafii w przyszłą niedzielę, o godz. 12:00. Grafik Adoracji dla Kół Różańcowych jest wywieszony w gablocie.

 

 1. Od czwartku, w miesiącu różańca, trwamy z Maryją przy Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Od jutra, każdego dnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Różańcowe. Podobnie jak w roku ubiegłym pragniemy modlitwą różańcową modlić się w intencji naszych parafian, domów i bloków. Intencje różańca są umieszczone w gablotach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W sobotę, 3 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Osuchowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na Caritas.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: Marek Gąska z ul. Pileckiego, Roman Grylewicz z ul. Sikorskiego i Mirosław Chełchowski z ul. Irysowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020r.

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczone są na Diecezjalne Radio Nadzieja.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy świętej, sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się pierwsze spotkanie Domowego Kościoła pod przewodnictwem Ks. Szymona.
 1. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00, zapraszamy wszystkie dzieci z koła różańcowego dzieci na spotkanie po wakacjach. Zapraszamy również nowe osoby które chcą dołączyć.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 17:30, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. 

 

 1. Po przyszłej niedzieli, w piątek, 2 października, w naszej parafii rozpoczniemy Adoracje Najświętszego Sakramentu, które trwać będą do niedzieli. Zakończymy je sumą odpustową, w niedzielę 4 października o godz. 12:00, ku czci św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Program Adoracji podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania p. Janowi Fąkowi, właścicielowi Firmy “Lider”, za udostępnienie środka transportu do Płocka po konfesjonały, które znalazły się w świątyni dzięki życzliwości i wysiłkowi wielu panów, począwszy od p. Mariusza Sucheckiego i jego pracowników oraz p. Dariusza i pana z “Lidera”. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone są na upiększanie naszej świątyni.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy, a o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.
 1. Jutro przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża zachowując porządek powszedni.

 

 1. W piątek, zachowując porządek powszedni przeżywać będziemy patronalne święto dzieci i młodzieży – Świętego Stanisława Kostki.

 

 1. Po przerwie wakacyjnej  wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz.11:00, a dla młodzieży w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca po Mszy z godz. 17:30, w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Szymona.
 1. Małżonków naszej parafii zapraszamy do nowo tworzonego Kręgu Domowego Kościoła. Więcej informacji u ks. Szymona.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00, odbędzie się spotkanie  z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

     Jednocześnie pragniemy poinformować, że w przyszłym roku I Komunia odbędzie się    w następujących terminach. 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

Klasy III A, III B, III C, III D – w sobotę 8 mają

Klasy III E, III F, III G – w sobotę 15 maja

Dzieci uczące się w innych szkołach w terminie 8 lub 15 maja. 

Komunia Święta Rocznicowa – w niedzielę 23 maja o godzinie 12.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na Diecezjalne Radio Nadzieja.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:  Zdzisław Gąska z ul. Hubalczyków, Henryk Dąbkowski z Suska Nowego i Sylwester Zera z ul. Ostrołęckich Harcerzy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6.09.2020 r.

 

 1.  Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary składane do puszek, przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji, a na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się poświęcenie podręczników i tornistrów dla najmłodszych dzieci.

 

 1. We wtorek zachowując porządek świąteczny, przeżywać będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.

 

 1. W sobotę 12 września  o godzinie 10 odbędzie się w naszej parafii ostatnia tura  pierwszej komunii świętej dla dzieci które odbyły przygotowanie w minionym roku szkolnym. Na omówienie przebiegu  uroczystości, spowiedź dzieci i rodziców zapraszamy  w piątek o godzinie 15. W razie pytań prosimy kontaktować się z KS. Sylwestrem.

 

 1. W sobotę 12 września o godzinie 13 zapraszamy ministrantów ze szkoły podstawowej i nowych kandydatów na ministrantów na pierwszą po wakacjach zbiórkę połączona z ogniskiem. 
 1. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 19 września godz.11 w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 – go, o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.                                                                                      

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020 r.

 

 1. We wtorek, 1 września, o godz. 17:30, Mszą świętą z udziałem władz miasta, szkół i różnych instytucji uczcimy pamięć obrońców naszej Ojczyzny z racji 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota. Msze św. w I piątek będą sprawowane o godz. 6:30; 7:00; 16:00 i 17:30. Wznawiamy również po wakacyjnej przerwie Msze młodzieżowe w piątki o 19:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00, odbędzie się poświęcenie podręczników i tornistrów dla najmłodszych dzieci.

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania duszpasterstwa dzieci z klas 1-7. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 19 września godz.11 w salce dolnego kościoła. Więcej informacji u Ks. Szymona.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9.08.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W czwartek, o godz. 20:00 będzie odmówiony różaniec fatimski, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Apeli Pielgrzymkowych Grupy Białej im. Jana Pawła II.
 1. W sobotę, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie wianków ziół i owoców.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2.08.2020r.

 

 1. W czwartek, przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego, zachowując porządek powszedni.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. W I piątek Msze św. w okresie wakacyjnym są sprawowane o godz. 6:30; 7:00 i 17:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską.

 

 1. W sobotę, 15 bm., po przyszłej niedzieli, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie wianków ziół i owoców.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020r.

 

 1. Dzisiaj, z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcone będą na parkingach od strony ul. Ks. Pędzicha i ul. Bohaterów Warszawy.

 

 • godz. 9:00, bezpośrednio po Mszy Świętej: Zrzeszenie Przewoźników Drogowych złoży kwiaty przy pomniku Niepodległości.

 

 1. Od soboty do 13 sierpnia, o godz. 20:30, w czasie trwania 35 Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, w naszym kościele będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli” przez pobożne nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii świętej, i odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego.

 

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Mariusz Kozikowski z ul. Kleeberga. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

XV Niedziela Zwykła

12.07.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro, 13-go, zapraszamy na różaniec fatimski, który będzie odmówiony o godz. 17:00.

 

XIV Niedziela Zwykła

05 lipiec 2020 r.

 

W przyszłą niedzielę, tj. 12 lipca o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020r.

 

 1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji trwających wakacji i urlopów, Msze święte będą sprawowane tak jak w dzień powszedni, tzn. o godz. 6:30, 7:00 i 17:30.
 3. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca: Edward Wiatrak z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XII Niedziela Zwykła

21.06.2020r.

 

 1. We wtorek, o godz. 18:30, Ks. Bp Janusz Stepnowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Czesława Jóźwik z ul. Bohaterów Warszawy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

XI Niedziela Zwykła

14.06.2020r.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała; w najbliższy czwartek – w Ostatni Nieszpór, poświęcimy wianki, a na zakończenie Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W najbliższy piątek, zachowując porządek Mszy świętych powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji post nie obowiązuje.

 

 1. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 20 czerwca  przystąpią do pierwszej komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 10 klasa 3C

 O godzinie 12 klasa 3E

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W środę 17 czerwca po mszy  świętej wieczornej o godzinie 18:20  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wysłuchać omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 19 czerwca zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Informujemy, że w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną nie ma obecnie limitu osób które mogą w tym czasie przebywać w świątyni. .

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 

 1. Został zgubiony aparat słuchowy w Boże Ciało, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30,. Jeżeli ktoś znajdzie, to prosimy przynieść do zakrystii.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Stanisław Prus z ul. Kwiatowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020 r.

 

 1.  Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w procesji przed Najświętszym Sakramentem    w Boże Ciało, proszone są o przyjście na próbę sypania kwiatków we wtorek i środę, po Mszy św. o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą sprawowane o godz.: 7:30; 9:00; 10:30 i 17:30.  Po Mszy świętej, sprawowanej o godz. 10:30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą Ks. Pędzicha w ul. Kwiatową do ul. Liliowej i ul. Różaną do ul. Kwiatowej i ul. Ks. Pędzicha wrócimy do kościoła. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie mieszkańców przy przygotowaniach każdego ołtarzyka. Pragniemy przypomnieć, że tradycją ojców naszych, każda wierząca rodzina przygotowuje w swoim mieszkaniu, w oknie od strony ulicy, mały ołtarzyk. Jest to dzień publicznej manifestacji naszej wiary i oddanie czci Chrystusowi utajonemu pod postacią Chleba i Wina w Eucharystii. Bardzo prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej – wzięły udział w swoich strojach uroczystych idąc w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w strojach kurpiowskich, by kultywować tradycje ojczyste i rodzime oraz harcerzy ZHR-u do wzięcia udziału w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy, aby w uroczystościach kościelnych uczestniczyć w maseczkach  ochronnych i ich bezwzględne używać w czasie procesji. Jest też prośba, aby kto może, to aby na procesję przyniósł patki kwiatów do sypania przed Najświętszym sakramentem.
 2. W sobotę różaniec fatimski będzie odmówiony po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30 
 3. Za tydzień, ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Czesław Dymerski z ul. Madalińskiego, Bogdan Stanisław Augustyniak z ul. Pileckiego i Emilia Kulas z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020r.

 

 1. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które także będą sprawowane po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
 3. Z dniem dzisiejszym, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy otrzymać odpust zupełny.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.                   
 5. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 6 czerwca  przystąpią do I Komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 12 klasa 3F

 O godzinie 14 klasa 3G

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W czwartek 4 czerwca o godzinie 18:15  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wysłuchać omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 5 czerwca zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Informujemy, że w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną nie ma obecnie limitu osób które mogą w tym czasie przebywać w świątyni. 

Analogiczny przebieg omówienia uroczystości i  pierwsza spowiedź będzie miał miejsce przy kolejnych turach komunii o czym będziemy na bieżąco przypominać. 

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 1. DEKRET Mając na względzie „Komunikat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dyspens od udziału w niedzielnych Mszach Świętych” z 27 maja 2020 r. biorąc po uwagę aktualne zarządzenia państwowe, niniejszym od niedzieli 7 czerwca 2020 r. odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba.

W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych.

+ Janusz Stepnowski BISKUP ŁOMŻYŃSKI

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie z Ks. Szymonem. Spotkanie odbędzie się w Kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12:00.

     8. W tym roku, jeżeli nic się nie zmieni, to procesja Bożego Ciała odbędzie tylko wokół kościoła, ale ostateczna decyzja zapadnie w przyszłą niedzielę.

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020r.

 

 1. Od przyszłej niedzieli nie będzie już regularnej Mszy świętej, która była sprawowana w każdą niedzielę o godz. 14:00.
 1. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 30 maja przystąpią do pierwszej komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 10 klasa 3A

 O godzinie 12 klasa 3B

 O godzinie 14 klasa 3D

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W czwartek 28 maja o godzinie 18:15  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wziąć udział w próbie śpiewu pieśni które wspólnie zaśpiewamy na mszy  świętej oraz wysłuchanie omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 29 maja zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. 

Analogiczny przebieg omówienia uroczystości i  pierwsza spowiedź będzie miał miejsce przy kolejnych turach komunii o czym będziemy na bieżąco przypominać. 

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 1.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a wraz z nią kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie dopełnił obowiązku przyjęcia Eucharystii w okresie wielkanocnym, to proszę uczynić to jeszcze w tym tygodniu, a kto nie dopełni tego obowiązku – popełni grzech ciężki wynikający z tytułu prawa kanonicznego i nie może pełnić żadnych funkcji w kościele. 
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Roman Ziembiński z ul. Sikorskiego i Anna Jolanta Perzanowska z ul. Ławskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020r.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W tym tygodniu parafia wzbogaciła się o trzecią turę mebli do kościoła. Nieodzowną pomoc po raz trzeci okazała Firma Przewozowa Państwa Wandy, Joanny, Magdaleny, Mariusza i Kamila Sucheckich. W imieniu całej parafii bardzo serdecznie dziękujemy – “Bóg zapłać”.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020r.

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 3. W środę, o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3.05.2020 r.

 

 1. W najbliższy czwartek – pierwszy miesiąca, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30, odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego.   
 2. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 4. Tygodnik diecezjalny “Głos Katolicki” w dotychczasowej wersji już się nie pojawi. Za to teraz będziemy mieli o wiele bogatszy tygodnik katolicki wydawany w Diecezji Warszawsko – Praskiej, zatytułowany “Idziemy” z wkładką i wiadomościami z naszej diecezji zatytułowanej także “Głos Katolicki”. Tygodnik ten jest o wiele bogatszy w treści, ale też i droższy, bo będzie kosztował 5 złotych.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2020r.

 

 1. Od piątku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą odprawiane po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W sobotę, zachowując porządek Powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
 4. W związku z panującą epidemią informujemy rodziców dzieci obchodzących w tym roku Komunię Świętą Rocznicową, że z racji na ograniczoną liczbę gromadzenia się w kościele prosimy, aby rodzice indywidualnie zatroszczyli się o to, aby w którąś niedziele maja jeśli będzie to możliwe dopilnować uroczystego uczestnictwa z rodzicami w niedzielnej mszy świętej dziecka i przyjęcia na mszy Komunii Świętej,  poprzedzonej spowiedzią dziecka. Niech ograniczona forma obchodzenia Komunii Rocznicowej skłoni do rachunku sumienia w jakim stopniu dziecko uczestniczyło w ubiegłym roku w przyjmowaniu Komunii Świętej i obchodzeniu pierwszych piątków miesiąca. Jednocześnie pragniemy poinformować, że jeśli ktoś z powodu epidemii przerwał obchodzenie pierwszych piątków czy pierwszych sobót miesiąca zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa, nie musi obchodzić ich od początku, tylko uzupełnić brakujące dni do przewidzianej liczby. 
 5. Informacja na temat Pierwszej Komunii Świętej. 

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na zorganizowanie i uczestnictwo w uroczystości pierwszej komunii w takiej formie jak była ona zaplanowana. Z racji na ograniczenia liczby wiernych odbędą się one w soboty i uczestniczyć w nich będzie mogła liczba wiernych stosowna do wielkości powierzchniowej kościoła. Uroczystość za racji na ograniczoną liczbę osób, tak jak każdą Mszę można będzie oglądać online

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W związku z przesunięciem terminów informujemy że uroczystości odbędą się w następujących terminach dla klas Szkoły Podstawowej Nr 10 im Jana Pawła II, klasy: 

3A  30 maja godzina 10.00

3B 30 maja godzina 12.00

3D 30 maja godzina 14.00

3F 6 czerwca godzina 12.00

3G 6 czerwca godzina 14.00

3C 20 czerwca godzina 10.00

3E 20 czerwca godzina 12.00

3H 12 września godzina 10.00
 Osoby które mają jakieś obawy epidemiologiczne i z tej racji nie chcą uczestniczyć w zgromadzeniu na które pozwala obecnie prawo, proszę zgłaszać indywidualnie do Ks. Sylwestra. Informacje na temat oprawy mszy świętej i spowiedzi będą podane w najbliższym czasie.  Jeśli ktoś z państwa składał zamówienie na uszycie alby od firmy, która pobierała miarę po spotkaniu w sali na plebanii będzie możliwość odbioru osobistego alby 8 maja w sali na plebanii od godziny 16. Proszę o dalszą wyrozumiałość i zrozumienie w sytuacji, która dla nikogo nie jest komfortowa. Kolejne informację dotyczące uroczystości będą podawane na bieżąco. 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Józef Kurpiewski z ul. Roweckiego Grota i Grzegorz Marciniak z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

19.04.2020 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15 w naszym kościele uczcimy w sposób publiczny Jezusa Miłosiernego odmawiając koronkę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i łączności z nami przez internet.
 2. Od przyszłej niedzieli w naszej świątyni na Mszach Świętych może przebywać80 osób.

 

 

WIELKANOC

12.04.2020 r.

 

W imieniu Księży Wikariuszy i swoim własnym pragnę Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście złożyć serdeczne życzenia. Chrystus Zmartwychwstał po to abyśmy w życiu codziennym mieli nadzieję na życie w Nim. Bóg nieustannie daje swoje łaski abyśmy powstawali z naszych upadków, słabości – i to jest zmartwychwstanie. Przełamywanie siebie po to, by kochać Boga i bliźnich. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzymy, aby Bóg dodawał Wam nadziei, pusty grób otwierał serca na bliźnich, a krzyż stał się symbolem zwycięstwa nad własną słabością. Niech Zmartwychwstały Pan darzy Was swoim  Błogosławieństwem. Na moje ręce, dla naszej wspólnoty parafialnej, w podobnym tonie życzenia przesłało wiele znakomitych osób i instytucji.

 1. Następna Msza święta, dzisiaj o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00 i 17:30
 2. Jutro, drugi dzień świąt – porządek Mszy świętych niedzielny i dodatkowa Msza święta o godz. 14:00.
 1. Kochani, te mury naszej parafialnej świątyni, są coraz piękniejszej, stęskniły się za Wami, nie mówiąc o nas księżach. Po raz pierwszy znaleźliśmy się w tej niecodziennej sytuacji. Bardo serdecznie dziękuję wam za więź z rodzimą parafią i nawiązany kontakt z naszą parafią przez Internet. To sprawia nam radość  tej naszej wspólnoty. Za wszelkie podpowiedzi bardzo serdecznie dziękujemy. Postaramy się, aby kontakt z Wami był jak najlepszy. wzruszyły mnie Wasze wpłaty na konto z tytułem “taca”. Mam cichą nadzieję, że to wszystko się wkrótce skończy i wrócimy do normalności.

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5.04.2020 r.

 1. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego.
 2. Porządek Świętego Triduum Paschalnego:

– W Wielki Czwartek, w naszym kościele, o godz. 18:00, sprawowana będzie Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Razem z naszą wspólnotą przeżywać będziemy liturgię i ustanowiony przez Chrystusa Sakrament Kapłaństwa. 

W Wielki Piątek tradycyjnie nie odprawia się Mszy świętej. O godz. 17:00 natomiast odprawimy nabożeństwo Męki Pańskiej. 

– Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 –  W Wielką Sobotę o godz. 18:00,  Wigilię Paschalną sprawować będziemy bezpośrednio w kościele.

 Rezurekcję odprawimy o godz. 6:00. 

   -Z racji Rezurekcji następne Msze święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00, i 17:30. 

 1. Wszystkie nabożeństwa Świętego Triduum będą odprawione w surowym rycie, ponieważ obowiązuje nas wszystkich kwarantanna i możliwość przebywania do 5 osób uczestniczących w liturgii. Dlatego na nabożeństwo zapraszamy po jednej osobie z rodziny, która dała na intencję w owym dniu, ponieważ w czwartek i sobotę Msze święte będą sprawowane przez księży w koncelebrze. Wszystkich innych prosimy o pozostanie w domach. W Wielkanoc w każdej Mszy świętej będzie mogło uczestniczyć do 50 osób w każdej Mszy świętej. Prosimy w tych dniach o obserwowanie Facebook-a naszej parafii, ponieważ będą trwały próby uruchomienia bezpośredniej transmisji z nabożeństw i może z poświęcenia pokarmów w Waszych domach przez nas księży o pełnych godzinach i wspólnej z Wami modlitwie. Modlitwę przed posiłkiem wielkanocnym możemy odmówić sami, korzystając z treści modlitwy zamieszczonej na naszej stronie internetowej parafii.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Zofia Białobrzeska z ul. Sucharskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020 r.

 

 1. Najbliższa niedziela, to Niedziela Palmowa. 
 2. Wielkie słowa podziękowania kieruję w stronę pp. Elżbiety i Lucjana Floryszczyków z ul. Nagietkowej i pp. Zofii i Stanisława Pisarków z ul. Różanej, za sprawą których zostały sprowadzone marmury i stacje drogi krzyżowej potrzebne do naszej świątyni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. To dzięki nim możemy kontynuować zaplanowane prace na rzecz upiększania naszej świątyni. Za wszelkie ofiary, modlitwę w intencji ofiarodawców oraz życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020 r.

 1. Od czwartku do soboty, w czasie, gdy zazwyczaj odbywały się w naszej parafii rekolekcje, z racji trwającej epidemii, będą sprawowane tylko ciche Msze święte i będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:00, 17:30 i 19:00; a w sobotę nie będzie Mszy świętej o godz. 10:30.
 2. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 17:30.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Halina Roszkowska z ul. Ławskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020 r.

 1. Pragnę serdecznie powitać w naszej parafii Ks. mgr Tomasza Myśliwego, który z woli Ks. Bp Janusza Stepnowskiego, Ordynariusza Diecezji przybył do naszej parafii i będzie sprawował funkcję wikariusza. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy dla dobra naszej wspólnoty.
 2. Drodzy Parafianie. Odnosząc się do wytycznych Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz dekretu Biskupa Janusza Stepnowskiego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, jako Wasi duszpasterze, chcemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

  W naszej parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce:

  1. Godziny Mszy Świętych w naszej parafii pozostają bez zmian. Informujemy, że w niedzielę będzie jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 14:00
  2. Zawieszamy wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
  3. Spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych są zawieszone do odwołania.
  4. Wszelkie wyjazdy, pielgrzymki, spotkania formacyjne są odwołane.
  5. W dni powszednie przez cały dzień kościół będzie otwarty i będzie możliwość adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwy indywidualnej w kościele, aby jednocześnie w kościele nie przebywało więcej niż dopuszczalna przez prawo państwowe liczba osób (maksymalnie 50).
  6. Księża rozdający Komunię Świętą również zostali poinstruowani o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i higieny. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują i w tym czasie szczególnego zagrożenia zalecają przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same jak normalne przyjęcie komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej.
  7. Informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona. Prosimy, aby nie całować stuły po spowiedzi, relikwii oraz krzyży przy wejściu i w środku w Kościele.
  8. Rekolekcje parafialne są odwołane, a Msze Święte rekolekcyjne będą jednak sprawowane według przyjętych intencji. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty.
  9. Bardzo prosimy o to, żeby osoby chore, starsze, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka pozostały w domach. Przypominamy, że osoby starsze i schorowane powinni uczestniczyć we Mszach św. poprzez środki przekazu: telewizję, radio i Internet. 
  10. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby które czują obawę przed zarażeniem.
  11. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach, lekarstw. Jako kapłani także służymy różnego rodzaju pomocą duchową.
  12. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.

Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych.

Z ufnością odczytujmy znaki czasu. Módlmy się, nawracajmy się, uznawajmy swoją zależność od Boga, dbając o siebie i nie zaniedbując czysto ludzkich środków ostrożności.

 1. Informacje w sprawie transmisji Mszy Świętych:

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 1. Msze święte w intencji mieszkańców z racji Nawiedzin Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będą sprawowane: 22 marca o godz. 9:00 – w intencji mieszkańców z ul. Hubalczyków 9; 22 marca o godz. 10:30 w intencji mieszkańców z ul. Madalińskiego 27; 29 marca, godz. 14:00 w intencji mieszkańców z ul. Kozłowskiego 3.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Agnieszka Piotrak z ul. Maczka i śp. Tomasz Olbryś z ul. Roweckiego Grota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …