Ogłoszenia duszpasterskie

 

XV Niedziela Zwykła

12.07.2020 r.

 

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00, będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro, 13-go, zapraszamy na różaniec fatimski, który będzie odmówiony o godz. 17:00.

 

XIV Niedziela Zwykła

05 lipiec 2020 r.

 

W przyszłą niedzielę, tj. 12 lipca o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020r.

 

 1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji trwających wakacji i urlopów, Msze święte będą sprawowane tak jak w dzień powszedni, tzn. o godz. 6:30, 7:00 i 17:30.
 3. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca: Edward Wiatrak z ul. Pileckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

XII Niedziela Zwykła

21.06.2020r.

 

 1. We wtorek, o godz. 18:30, Ks. Bp Janusz Stepnowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Czesława Jóźwik z ul. Bohaterów Warszawy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

XI Niedziela Zwykła

14.06.2020r.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała; w najbliższy czwartek – w Ostatni Nieszpór, poświęcimy wianki, a na zakończenie Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W najbliższy piątek, zachowując porządek Mszy świętych powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji post nie obowiązuje.

 

 1. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 20 czerwca  przystąpią do pierwszej komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 10 klasa 3C

 O godzinie 12 klasa 3E

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W środę 17 czerwca po mszy  świętej wieczornej o godzinie 18:20  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wysłuchać omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 19 czerwca zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Informujemy, że w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną nie ma obecnie limitu osób które mogą w tym czasie przebywać w świątyni. .

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 

 1. Został zgubiony aparat słuchowy w Boże Ciało, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30,. Jeżeli ktoś znajdzie, to prosimy przynieść do zakrystii.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca: Stanisław Prus z ul. Kwiatowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020 r.

 

 1.  Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w procesji przed Najświętszym Sakramentem    w Boże Ciało, proszone są o przyjście na próbę sypania kwiatków we wtorek i środę, po Mszy św. o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą sprawowane o godz.: 7:30; 9:00; 10:30 i 17:30.  Po Mszy świętej, sprawowanej o godz. 10:30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicą Ks. Pędzicha w ul. Kwiatową do ul. Liliowej i ul. Różaną do ul. Kwiatowej i ul. Ks. Pędzicha wrócimy do kościoła. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie mieszkańców przy przygotowaniach każdego ołtarzyka. Pragniemy przypomnieć, że tradycją ojców naszych, każda wierząca rodzina przygotowuje w swoim mieszkaniu, w oknie od strony ulicy, mały ołtarzyk. Jest to dzień publicznej manifestacji naszej wiary i oddanie czci Chrystusowi utajonemu pod postacią Chleba i Wina w Eucharystii. Bardzo prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej – wzięły udział w swoich strojach uroczystych idąc w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w strojach kurpiowskich, by kultywować tradycje ojczyste i rodzime oraz harcerzy ZHR-u do wzięcia udziału w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy, aby w uroczystościach kościelnych uczestniczyć w maseczkach  ochronnych i ich bezwzględne używać w czasie procesji. Jest też prośba, aby kto może, to aby na procesję przyniósł patki kwiatów do sypania przed Najświętszym sakramentem.
 2. W sobotę różaniec fatimski będzie odmówiony po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30 
 3. Za tydzień, ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Czesław Dymerski z ul. Madalińskiego, Bogdan Stanisław Augustyniak z ul. Pileckiego i Emilia Kulas z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020r.

 

 1. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które także będą sprawowane po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
 3. Z dniem dzisiejszym, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy otrzymać odpust zupełny.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.                   
 5. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 6 czerwca  przystąpią do I Komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 12 klasa 3F

 O godzinie 14 klasa 3G

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W czwartek 4 czerwca o godzinie 18:15  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wysłuchać omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 5 czerwca zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Informujemy, że w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną nie ma obecnie limitu osób które mogą w tym czasie przebywać w świątyni. 

Analogiczny przebieg omówienia uroczystości i  pierwsza spowiedź będzie miał miejsce przy kolejnych turach komunii o czym będziemy na bieżąco przypominać. 

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 1. DEKRET Mając na względzie „Komunikat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dyspens od udziału w niedzielnych Mszach Świętych” z 27 maja 2020 r. biorąc po uwagę aktualne zarządzenia państwowe, niniejszym od niedzieli 7 czerwca 2020 r. odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba.

W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych.

+ Janusz Stepnowski BISKUP ŁOMŻYŃSKI

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie z Ks. Szymonem. Spotkanie odbędzie się w Kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12:00.

     8. W tym roku, jeżeli nic się nie zmieni, to procesja Bożego Ciała odbędzie tylko wokół kościoła, ale ostateczna decyzja zapadnie w przyszłą niedzielę.

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020r.

 

 1. Od przyszłej niedzieli nie będzie już regularnej Mszy świętej, która była sprawowana w każdą niedzielę o godz. 14:00.
 1. Informacja dla rodziców których dzieci w najbliższą sobotę 30 maja przystąpią do pierwszej komunii świętej. Uroczystości odbędą się według zapowiedzi 

 O godzinie 10 klasa 3A

 O godzinie 12 klasa 3B

 O godzinie 14 klasa 3D

Osoby które dołączyły z innych klas według wcześniejszych ustaleń. 

W czwartek 28 maja o godzinie 18:15  zapraszamy, aby za pośrednictwem transmisji internetowej na parafialnym kanale YouTube,  wziąć udział w próbie śpiewu pieśni które wspólnie zaśpiewamy na mszy  świętej oraz wysłuchanie omówienia przebiegu uroczystości. 

Link do transmisji jest na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenie duszpasterskie

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W piątek 29 maja zapraszamy na pierwszą spowiedź dzieci  i spowiedź rodziców w dwóch dowolnych godzinach o godzinie 8 rano i 15 po południu.

Podczas spowiedzi można będzie odebrać brakujące pamiątki związane z uroczystością (książeczka, różaniec, krzyż ścienny, medalik). Na mszę w sobotę zabieramy ze sobą świecę aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. 

Analogiczny przebieg omówienia uroczystości i  pierwsza spowiedź będzie miał miejsce przy kolejnych turach komunii o czym będziemy na bieżąco przypominać. 

W razie pytań proszę kontaktować się z Ks. Sylwestrem.

 1.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a wraz z nią kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie dopełnił obowiązku przyjęcia Eucharystii w okresie wielkanocnym, to proszę uczynić to jeszcze w tym tygodniu, a kto nie dopełni tego obowiązku – popełni grzech ciężki wynikający z tytułu prawa kanonicznego i nie może pełnić żadnych funkcji w kościele. 
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Roman Ziembiński z ul. Sikorskiego i Anna Jolanta Perzanowska z ul. Ławskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020r.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W tym tygodniu parafia wzbogaciła się o trzecią turę mebli do kościoła. Nieodzowną pomoc po raz trzeci okazała Firma Przewozowa Państwa Wandy, Joanny, Magdaleny, Mariusza i Kamila Sucheckich. W imieniu całej parafii bardzo serdecznie dziękujemy – “Bóg zapłać”.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020r.

 1. Dzisiaj, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 3. W środę, o godz. 17:00, będzie odmówiony różaniec fatimski.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3.05.2020 r.

 

 1. W najbliższy czwartek – pierwszy miesiąca, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30, odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego.   
 2. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz przyjaciół, na którą serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
 4. Tygodnik diecezjalny “Głos Katolicki” w dotychczasowej wersji już się nie pojawi. Za to teraz będziemy mieli o wiele bogatszy tygodnik katolicki wydawany w Diecezji Warszawsko – Praskiej, zatytułowany “Idziemy” z wkładką i wiadomościami z naszej diecezji zatytułowanej także “Głos Katolicki”. Tygodnik ten jest o wiele bogatszy w treści, ale też i droższy, bo będzie kosztował 5 złotych.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2020r.

 

 1. Od piątku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą odprawiane po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W sobotę, zachowując porządek Powszedni, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
 4. W związku z panującą epidemią informujemy rodziców dzieci obchodzących w tym roku Komunię Świętą Rocznicową, że z racji na ograniczoną liczbę gromadzenia się w kościele prosimy, aby rodzice indywidualnie zatroszczyli się o to, aby w którąś niedziele maja jeśli będzie to możliwe dopilnować uroczystego uczestnictwa z rodzicami w niedzielnej mszy świętej dziecka i przyjęcia na mszy Komunii Świętej,  poprzedzonej spowiedzią dziecka. Niech ograniczona forma obchodzenia Komunii Rocznicowej skłoni do rachunku sumienia w jakim stopniu dziecko uczestniczyło w ubiegłym roku w przyjmowaniu Komunii Świętej i obchodzeniu pierwszych piątków miesiąca. Jednocześnie pragniemy poinformować, że jeśli ktoś z powodu epidemii przerwał obchodzenie pierwszych piątków czy pierwszych sobót miesiąca zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa, nie musi obchodzić ich od początku, tylko uzupełnić brakujące dni do przewidzianej liczby. 
 5. Informacja na temat Pierwszej Komunii Świętej. 

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na zorganizowanie i uczestnictwo w uroczystości pierwszej komunii w takiej formie jak była ona zaplanowana. Z racji na ograniczenia liczby wiernych odbędą się one w soboty i uczestniczyć w nich będzie mogła liczba wiernych stosowna do wielkości powierzchniowej kościoła. Uroczystość za racji na ograniczoną liczbę osób, tak jak każdą Mszę można będzie oglądać online

https://www.youtube.com/watch?v=FfKS5YwypYw  

W związku z przesunięciem terminów informujemy że uroczystości odbędą się w następujących terminach dla klas Szkoły Podstawowej Nr 10 im Jana Pawła II, klasy: 

3A  30 maja godzina 10.00

3B 30 maja godzina 12.00

3D 30 maja godzina 14.00

3F 6 czerwca godzina 12.00

3G 6 czerwca godzina 14.00

3C 20 czerwca godzina 10.00

3E 20 czerwca godzina 12.00

3H 12 września godzina 10.00
 Osoby które mają jakieś obawy epidemiologiczne i z tej racji nie chcą uczestniczyć w zgromadzeniu na które pozwala obecnie prawo, proszę zgłaszać indywidualnie do Ks. Sylwestra. Informacje na temat oprawy mszy świętej i spowiedzi będą podane w najbliższym czasie.  Jeśli ktoś z państwa składał zamówienie na uszycie alby od firmy, która pobierała miarę po spotkaniu w sali na plebanii będzie możliwość odbioru osobistego alby 8 maja w sali na plebanii od godziny 16. Proszę o dalszą wyrozumiałość i zrozumienie w sytuacji, która dla nikogo nie jest komfortowa. Kolejne informację dotyczące uroczystości będą podawane na bieżąco. 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca: Józef Kurpiewski z ul. Roweckiego Grota i Grzegorz Marciniak z ul. Madalińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

19.04.2020 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15 w naszym kościele uczcimy w sposób publiczny Jezusa Miłosiernego odmawiając koronkę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i łączności z nami przez internet.
 2. Od przyszłej niedzieli w naszej świątyni na Mszach Świętych może przebywać80 osób.

 

 

WIELKANOC

12.04.2020 r.

 

W imieniu Księży Wikariuszy i swoim własnym pragnę Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście złożyć serdeczne życzenia. Chrystus Zmartwychwstał po to abyśmy w życiu codziennym mieli nadzieję na życie w Nim. Bóg nieustannie daje swoje łaski abyśmy powstawali z naszych upadków, słabości – i to jest zmartwychwstanie. Przełamywanie siebie po to, by kochać Boga i bliźnich. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzymy, aby Bóg dodawał Wam nadziei, pusty grób otwierał serca na bliźnich, a krzyż stał się symbolem zwycięstwa nad własną słabością. Niech Zmartwychwstały Pan darzy Was swoim  Błogosławieństwem. Na moje ręce, dla naszej wspólnoty parafialnej, w podobnym tonie życzenia przesłało wiele znakomitych osób i instytucji.

 1. Następna Msza święta, dzisiaj o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00 i 17:30
 2. Jutro, drugi dzień świąt – porządek Mszy świętych niedzielny i dodatkowa Msza święta o godz. 14:00.
 1. Kochani, te mury naszej parafialnej świątyni, są coraz piękniejszej, stęskniły się za Wami, nie mówiąc o nas księżach. Po raz pierwszy znaleźliśmy się w tej niecodziennej sytuacji. Bardo serdecznie dziękuję wam za więź z rodzimą parafią i nawiązany kontakt z naszą parafią przez Internet. To sprawia nam radość  tej naszej wspólnoty. Za wszelkie podpowiedzi bardzo serdecznie dziękujemy. Postaramy się, aby kontakt z Wami był jak najlepszy. wzruszyły mnie Wasze wpłaty na konto z tytułem “taca”. Mam cichą nadzieję, że to wszystko się wkrótce skończy i wrócimy do normalności.

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

5.04.2020 r.

 1. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego.
 2. Porządek Świętego Triduum Paschalnego:

– W Wielki Czwartek, w naszym kościele, o godz. 18:00, sprawowana będzie Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Razem z naszą wspólnotą przeżywać będziemy liturgię i ustanowiony przez Chrystusa Sakrament Kapłaństwa. 

W Wielki Piątek tradycyjnie nie odprawia się Mszy świętej. O godz. 17:00 natomiast odprawimy nabożeństwo Męki Pańskiej. 

– Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 –  W Wielką Sobotę o godz. 18:00,  Wigilię Paschalną sprawować będziemy bezpośrednio w kościele.

 Rezurekcję odprawimy o godz. 6:00. 

   -Z racji Rezurekcji następne Msze święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 16:00, i 17:30. 

 1. Wszystkie nabożeństwa Świętego Triduum będą odprawione w surowym rycie, ponieważ obowiązuje nas wszystkich kwarantanna i możliwość przebywania do 5 osób uczestniczących w liturgii. Dlatego na nabożeństwo zapraszamy po jednej osobie z rodziny, która dała na intencję w owym dniu, ponieważ w czwartek i sobotę Msze święte będą sprawowane przez księży w koncelebrze. Wszystkich innych prosimy o pozostanie w domach. W Wielkanoc w każdej Mszy świętej będzie mogło uczestniczyć do 50 osób w każdej Mszy świętej. Prosimy w tych dniach o obserwowanie Facebook-a naszej parafii, ponieważ będą trwały próby uruchomienia bezpośredniej transmisji z nabożeństw i może z poświęcenia pokarmów w Waszych domach przez nas księży o pełnych godzinach i wspólnej z Wami modlitwie. Modlitwę przed posiłkiem wielkanocnym możemy odmówić sami, korzystając z treści modlitwy zamieszczonej na naszej stronie internetowej parafii.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Zofia Białobrzeska z ul. Sucharskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020 r.

 

 1. Najbliższa niedziela, to Niedziela Palmowa. 
 2. Wielkie słowa podziękowania kieruję w stronę pp. Elżbiety i Lucjana Floryszczyków z ul. Nagietkowej i pp. Zofii i Stanisława Pisarków z ul. Różanej, za sprawą których zostały sprowadzone marmury i stacje drogi krzyżowej potrzebne do naszej świątyni, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. To dzięki nim możemy kontynuować zaplanowane prace na rzecz upiększania naszej świątyni. Za wszelkie ofiary, modlitwę w intencji ofiarodawców oraz życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020 r.

 1. Od czwartku do soboty, w czasie, gdy zazwyczaj odbywały się w naszej parafii rekolekcje, z racji trwającej epidemii, będą sprawowane tylko ciche Msze święte i będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:00, 17:30 i 19:00; a w sobotę nie będzie Mszy świętej o godz. 10:30.
 2. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 17:30.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Halina Roszkowska z ul. Ławskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020 r.

 1. Pragnę serdecznie powitać w naszej parafii Ks. mgr Tomasza Myśliwego, który z woli Ks. Bp Janusza Stepnowskiego, Ordynariusza Diecezji przybył do naszej parafii i będzie sprawował funkcję wikariusza. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy dla dobra naszej wspólnoty.
 2. Drodzy Parafianie. Odnosząc się do wytycznych Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz dekretu Biskupa Janusza Stepnowskiego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, jako Wasi duszpasterze, chcemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

  W naszej parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce:

  1. Godziny Mszy Świętych w naszej parafii pozostają bez zmian. Informujemy, że w niedzielę będzie jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 14:00
  2. Zawieszamy wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
  3. Spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych są zawieszone do odwołania.
  4. Wszelkie wyjazdy, pielgrzymki, spotkania formacyjne są odwołane.
  5. W dni powszednie przez cały dzień kościół będzie otwarty i będzie możliwość adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwy indywidualnej w kościele, aby jednocześnie w kościele nie przebywało więcej niż dopuszczalna przez prawo państwowe liczba osób (maksymalnie 50).
  6. Księża rozdający Komunię Świętą również zostali poinstruowani o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i higieny. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują i w tym czasie szczególnego zagrożenia zalecają przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same jak normalne przyjęcie komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej.
  7. Informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona. Prosimy, aby nie całować stuły po spowiedzi, relikwii oraz krzyży przy wejściu i w środku w Kościele.
  8. Rekolekcje parafialne są odwołane, a Msze Święte rekolekcyjne będą jednak sprawowane według przyjętych intencji. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty.
  9. Bardzo prosimy o to, żeby osoby chore, starsze, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka pozostały w domach. Przypominamy, że osoby starsze i schorowane powinni uczestniczyć we Mszach św. poprzez środki przekazu: telewizję, radio i Internet. 
  10. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby które czują obawę przed zarażeniem.
  11. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach, lekarstw. Jako kapłani także służymy różnego rodzaju pomocą duchową.
  12. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.

Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych.

Z ufnością odczytujmy znaki czasu. Módlmy się, nawracajmy się, uznawajmy swoją zależność od Boga, dbając o siebie i nie zaniedbując czysto ludzkich środków ostrożności.

 1. Informacje w sprawie transmisji Mszy Świętych:

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 1. Msze święte w intencji mieszkańców z racji Nawiedzin Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będą sprawowane: 22 marca o godz. 9:00 – w intencji mieszkańców z ul. Hubalczyków 9; 22 marca o godz. 10:30 w intencji mieszkańców z ul. Madalińskiego 27; 29 marca, godz. 14:00 w intencji mieszkańców z ul. Kozłowskiego 3.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Agnieszka Piotrak z ul. Maczka i śp. Tomasz Olbryś z ul. Roweckiego Grota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …