Nabożeństwo czerwcowe – zapraszamy.

 

Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii będą odprawiane po Mszy św. Wieczornej sprawowanej o godz. 17.30

 

D E K R E T

w sprawie dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości
od pokarmów mięsnych dnia 9 czerwca 2023 r.

     Mając na względzie, że piątek 9 czerwca br. przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

            Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. Proszę o podanie do wiadomości wiernych mojej decyzji o udzieleniu dyspensy w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

 

W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 18.00 wspólnoty z parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce organizują koncert uwielbienia. Miejscem koncertu będzie parking przy kościele Zbawiciela Świata. Wystąpią dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli, schola młodzieżowa, diakonia muzyczna Odnowy w Duchu Świętym. Gośćmi koncertu będą Iwona Pietrala, wokalistka i autorka tekstów, dzieląca się świadectwem swego nawrócenia i wiarą na co dzień oraz zespół „Wyrwani z Niewoli”, zespół nurtu muzyki chrześcijańskiej, chrześcijańskiego hip-hopu. Koncert zakończy się o godz. 21.00 wspólną modlitwą. Zapraszamy do uczestnictwa.